Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Starostové na kraji: Podpoříme zachování prodejen potravin v nejmenších obcích.

Starostové na kraji: Podpoříme zachování prodejen potravin v nejmenších obcích.

16. 4. 2018

Starostové pro jižní Moravu podpoří provoz prodejen potravin a smíšeného zboží v nejmenších obcích. Samosprávy, které samy provozují prodejnu nebo přispívají na její provoz, budou moci požádat o krajskou dotaci.

Předseda výboru pro regionální rozvoj Radomír Pavlíček (STAN).

Předseda výboru pro regionální rozvoj Radomír Pavlíček (STAN).

Krajská rada doporučila vyčlenění finančních prostředků v rozpočtu Jihomoravského kraje na rok 2018 na dotační program „Podpora provozu venkovských prodejen v Jihomoravském kraji pro rok 2018“ ve výši 2 miliony Kč zapojením příjmů ze sdílených daní plněných nad rámec schváleného rozpočtu Jihomoravského kraje na rok 2018.

„Cílem programu je zachovat v nejmenších obcích rozsah služeb a udržet v provozu místní obchod, který je mnohdy pro starší občany jedinou možností, kde nakoupit základní potraviny. Obce mohou získat dotaci až 50 000 korun,“ informoval předseda výboru pro regionální rozvoj Radomír Pavlíček (STAN).

Dotační program Podpora provozu venkovských prodejen v Jihomoravském kraji pro rok 2018 má za cíl podpořit oblast udržitelného rozvoje venkova, zejména zachovat základní funkce poskytovaných služeb na venkově a udržet kvalitu života venkovských obyvatel.

Cílovou skupinou jsou obce do 750 obyvatel s jedinou prodejnou potravin.

„Menší obce budou při rozhodování bodově zvýhodněny. Zachování dostupnosti veřejných služeb, posílení kvality a kompetence místní samosprávy a místních iniciativ a modernizace infrastruktury jsou v souladu s dlouhodobou strategií rozvoje Jihomoravského kraje 2020,“ doplňuje Radomír Pavlíček (STAN).

Autor: Jakub Krainer