Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Starostové na kraji: Hlasujeme pro lepší hospodaření v Pasohlávkách.

Starostové na kraji: Hlasujeme pro lepší hospodaření v Pasohlávkách.

31. 7. 2017

Dnešní mimořádné zastupitelstvo kraje přerušilo leckterým zastupitelům plány i dovolené. Sešlo se, aby posvětilo odchod Jiřího Škrly z čela společnosti Thermal Pasohlávky. Podle vedení JMK nakládal s prostředky nehospodárně.

Předseda klubů zastupitelů Starostů pro jižní Moravu a starosta Kuřimi Drago Sukalovský.

Předseda klubů zastupitelů Starostů pro jižní Moravu a starosta Kuřimi Drago Sukalovský.

V podhůří Pálavy má vyrůst obří komplex za dvě miliardy korun. Jednání s čínským partnerem ale v tuto chvíli uvízla na mrtvém bodě. Situaci totiž komplikují personální změny ve vedení společnosti Thermal Pasohlávky.

Její dosavadní šéf Jiří Škrla, dosazený ještě Haškovým vedením, se podle krajských zastupitelů nevěnoval svěřenému majetku s péčí řádného hospodáře. "Podnik skončil ve ztrátě 17 milionů, přesto byly propláceny vysoké prémie i další platby, nad nimiž zůstává rozum stát," hodnotí situaci předseda klubu zastupitelů Starostů pro jižní Moravu Drago Sukalovský.

Zastupitelům vadily například odměny externí právní kanceláři, která si účtovala i banality typu vyhotovení zápisu z porad. Škrla vinu popírá, přesto rezignoval sám již před dvěma týdny. "Takhle se řádní hospodáři nechovají. Zastupitelé Starostů hlasovali pro odvolání. Do struktury jsme jako kraj v minulosti investovali 250 milionů korun. Nové vedení nám nyní předloží záměr a my se rozhodneme, zda čínské lázně v Pasohlávkách vzniknou," nastínil další osud lázní Sukalovský.

Autor: Jakub Krainer