Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Starostové mají v Jihomoravském kraji nové vedení

Starostové mají v Jihomoravském kraji nové vedení

28. 2. 2017

1.3.2017, Brno – Hnutí Starostové a nezávislí v Jihomoravském kraji má za sebou volební sněm. STAN v kraji příští tři roky povede pětapadesátiletá Jana Krutáková z Moravské Nové Vsi, která z funkce předsedkyně odstoupila před čtyřmi lety po křivém obvinění z uzavření nevýhodné smlouvy. Soud ji ale pravomocně zbavil všech obvinění a nyní si ji Starostové znovu zvolili do svého čela.
Starostové mají v Jihomoravském kraji nové vedení

Starostové mají v Jihomoravském kraji nové vedení

Šedesátihlavý sněm se konal v hotelu Bobycentrum v Brně. 44 delegátů z řad nezávislých osobností a starostů doplnili pozvaní hosté, celostátní vedení v osobě Petra Gazdíka, koaliční partner Jan Kryčer ze Sdružení osobností pro Moravu a také Roman Celý, předseda krajské organizace KDU-ČSL, uvažovaného koaličního partnera do sněmovních voleb. Tito přednesli zdravice a burcující projevy před nadcházejícími parlamentními volbami.

Hlavním bodem jednání byla volba nového krajského vedení. Očištěná Jana Krutáková tentokrát neměla žádného protikandidáta a hladce se stala předsedkyní. Prvním místopředsedou byl zvolen dosavadní lídr Starostů a krajský předseda výboru pro regionální rozvoj Radomír Pavlíček a druhým místopředsedou dosavadní místopředseda a starosta Kuřimi Drago Sukalovský.

„Jsem ráda, že pokračujeme jako silný a soudržný tým. Po úspěchu v krajských volbách nás letos čekají sněmovní volby a hlavně volby komunální v příštím roce. Ty jsou mým hlavním cílem. Chci v nich na jižní Moravě zvítězit,“ vyhlásila svůj cíl Krutáková.

Krajský výbor doznal změn v podobě tří nových jmen. Starosta Křtin František Novotný, starosta Bílovic nad Svitavou Mirek Boháček a starosta brněnských Medlánek Judr. Michal Marek doplnili staronovou osmičku ve složení Krutáková, Pavlíček, Sukalovský, Jiří Kacetl (Znojmo), Radomír Vondra (Brno-Tuřany), Jozef Pavlík (Březí), Vavřinec Charvát (Brumovice) a Vlastimil Jansa (Dolní Bojanovice).

„Jižní Morava nás v krajských volbách mile překvapila. Novému vedení přeji mnoho zdaru. Myslím, že v kraji má dobré podmínky k růstu,“ ohodnotil výsledku sněmu spokojený předseda STAN Petr Gazdík.

Autor: Jakub Krainer