Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj STAN ve Znojmě nejsilnější opoziční stranou

STAN ve Znojmě nejsilnější opoziční stranou

31. 10. 2018

PRO ZNOJMO s podporou Starostů a nezávislých znovu usedne v zastupitelských lavicích města Znojma. Posílilo přitom o 700 hlasů a dva zastupitele. "Jsme připravení být odpovědnou a konstruktivní opozicí," říká volební lídr hnutí Lukáš David.

PRO ZNOJMO s podporou STAN posílilo na pět mandátů a stalo se lídrem opozice ve Znojmě.

PRO ZNOJMO s podporou STAN posílilo na pět mandátů a stalo se lídrem opozice ve Znojmě.

Turistický průvodce a podnikatel Lukáš David, krajský tajemník STAN Jakub Krainer, podnikatel v IT Petr Bojanovský, právnička Olga Štefaniková a historik Jiří Kacetl jsou pěti novými zastupiteli za PRO ZNOJMO s podporou STAN ve Znojmě.

Koalice se utvořila na širokém půdorysu ČSSD-ANO-ODS. Předsedy finančního a kontrolního výboru obsadila hlasy koalice SPD. "My jsme na včerejším zastupitelstvu nominovali na předsedkyni kontrolního výboru JUDr. Olgu Štefanikovou, má na to zkušenosti i vzdělání, ale koalice rozhodla jinak," vysvětluje Lukáš David, proč předsedu kontrolního výboru nezískala nejsilnější opoziční strana.

"V zastupitelstvu se budeme chovat předvídatelně. Nadále budeme ukazovat na největší selhání radnice, prosazovat náš program a podporovat smysluplné návrhy ze všech táborů. Věříme, že v tomto volebním období pořádně pohneme s obchvatem města a konečně dosáhneme na spolufinancování z krajské, státní a evropské úrovně. V tomto jsme v posledních osmi letech ohromně zaspali," doplňuje Lukáš David.

PRO ZNOJMO je po těchto volbách třetí nejsilnější subjekt ve Znojmě. Se Starosty a nezávislými úzce spolupracuje od roku 2013. "Decentralizace, více peněz do rozpočtu města, podpora regionů, odpovědné hospodaření, rozsáhlá síť zkušených lidí ve všech patrech politiky a stále nezkažená značka, to jsou důvody, proč se ke Starostům hrdě hlásíme," uzavírá David.

Autor: Jakub Krainer