Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj STAN se i nadále podílí na vedení měst a obcí v Jihomoravském kraji

STAN se i nadále podílí na vedení měst a obcí v Jihomoravském kraji

31. 10. 2022

Nově zvolená zastupitelstva zvolila již ve většině měst a obcí i Radu a nejužší vedení. Zástupci Starostů a nezávislých se budou podílet na vedení všech okresních měst s výjimkou Znojma, starosty a místostarosty má STAN ale i v menších městech a obcích.

STAN se i nadále podílí na vedení měst a obcí v Jihomoravském kraji

STAN se i nadále podílí na vedení měst a obcí v Jihomoravském kraji

Ustavující zasedání zastupitelstev měst a obcí již ve většině případů proběhla, známe tak i vládnoucí koalice na jižní Moravě. Zástupci Starostů a nezávislých se budou podílet na vedení všech okresních měst s výjimkou Znojma. V celé řadě dalších měst a obcí pokračují ve svých funkcích úspěšní starostové, místostarostové či radní, přibyla i řada nováčků.

V Brně se na vedení města podílí STAN v široké koalici, radní pro oblast školství je nově Irena Matonohová. Pozice starostů brněnských městských částí uhájili Michal Marek v Medlánkách, Radomír Vondra v Tuřanech, Martin Maleček na Severu a Petra Quittová v Černovicích. V městské části Žabovřesky je nově místostarostou Pavel Crhan.

V Břeclavi pokračuje jako místostarosta Jakub Matuška a jako radní Ondřej Ďuriš, oba z kandidátky Mladých a neklidných. Ve Vyškově zůstane místostarostou Josef Kachlík, v Hodoníně zůstane pravděpodobně starostou spolupracující starosta Libor Střecha. V Blansku je místostarostou Ivo Stejskal, v Kuřimi obhájil již potřetí pozici starosty Drago Sukalovský.

Mezi obhájce starostovského postu lze zařadit i Milana Bučka v Ivančicích, Miroslava Boháčka v Bílovicích nad Svitavou, Jakuba Hlubinku v Suchém, Jaroslava Zoubka se Svitávce, Františka Novotného ve Křtinách či Davida Lacinu v Kuřimské Nové Vsi.

Nově je starostou Michael Ulbrich v Kobylnicích, místostarostkou Petra Korlaar v Mikulově, uvolněnou radní Veronika Slámová ve Slavkově u Brna či radním Petr Krška v Moravském Krumlově. V pozici radního v Rosicích pokračuje Tomáš Pexa, nově je radním v Bučovicích Radovan Válek.

Autor: Martin Vérteši