Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj STAN před komunálními volbami nabírá na síle.

STAN před komunálními volbami nabírá na síle.

31. 5. 2018

Starostové a nezávislí na jižní Moravě se pilně připravují na komunální volby. Ke stávajícím členům a kandidátkám v obcích jim nově přibudou další subjekty, které využívají možnosti "vstoupit do STANu."

"Finišujeme kompletování kandidátních listin na jižní Moravě. Kdo má ještě zájem vstoupit do STANU, má nejvyšší čas. Do konce června chceme mít vyřešené kandidátky ve všech obcích," říká předsedkyně Starostů a nezávislých v Jihomoravském kraji Jana Krutáková.

Ke stávajícím členům a kandidátkám letos přibývají tři mocné proudy. "První jsou lidé, kteří v minulosti kandidovali s podporou jiných subjektů, často ODS a TOP 09. Teď se ozývají, jestli bychom je nepřibrali do STANu. My se s nimi vždy nejprve potkáme, zjistíme v jejích obcích, jak jsou vnímání a když se nám potvrdí, že jde o slušné a pracovité lidi, rádi je mezi sebou přivítáme," říká místopředseda organizace Radomír Pavlíček.

"Pak jsou to také lidé, kteří ještě nikdy nekandidovali, ale hlásí se do politiky a do veřejné služby. Záleží jim na jejich obci a chtějí udělat něco prospěšného. Ti si většinou nedokázali vybrat ze stávající nabídky a staví úplně novou, vlastní kandidátku. Ti se k nám registrují přes web www.chcikandidovat.cz," vysvětluje Pavlíček.

"Třetí skupinu si tvoříme sami a jedná se hlavně o velká města. Tam jsme sami aktivně oslovili nezávislé nebo naše členy, aby postavili kandidátky STAN. Dnes už můžeme říci, že se nám to podařilo a stavíme samostatné kandidátky V Brně i ve všech okresních městech. To bude historicky poprvé. Věřím, že uspějí," dodává předsedkyně a poslankyně PS PČR Jana Krutáková.

"Z našich kandidátů, lhostejno zda nových či stávajících, z malých obcí i velkých měst, cítím jednu velkou společnou touhu. Zvednout rukavici, postavit se zavedeným značkám a něco pro své obce udělat. Přejeme jim v tom hodně štěstí a jsme rádi, že si vybrali právě STAN," uzavírá Pavlíček.

Autor: Jakub Krainer