Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj STAN je součástí koalice v Brně

STAN je součástí koalice v Brně

20. 10. 2022

V Brně byla podepsána koaliční smlouva, povládne mu koalice ODS, TOP 09, KDU-ČSL, STAN, ANO a ČSSD. Za STAN zasedne v Radě města Irena Matonohová jako radní pro oblast školství.

STAN je součástí koalice v Brně

STAN je součástí koalice v Brně

Po středečním podpisu koaliční smlouvy se STAN stává součástí brněnské koalice pro volební období 2022-2026. Koalice se skládá z vítězné ODS a TOP 09, ANO, Lidovců se STAN a ČSSD. Disponuje tak 42 mandáty z celkových 55 zastupitelů.

Kandidátka Lidovců a Starostů se v Brně umístila na třetím místě s volebním výsledkem 17 procent. V zastupitelstvu města získala 10 mandátů, v Radě města po dlouhých vyjednáváních tři pozice.

Pozici náměstka získal bývalý radní pro školství a sport Jaroslav Suchý (KDU-ČSL), který převezme oblast životního prostředí. Za STAN bude v radě nově působit dosavadní radní v městské části Maloměřice a Obřany Irena Matonohová, která se stala radní pro oblast školství. Třetí post v Radě obsadí Filip Chvátal za KDU-ČSL, v jehož gesci bude participativní rozpočet.

Ustavující zasedání nově zvoleného zastupitelstva ve čtvrtek 20. října nové složení jedenáctičlenné Rady města potvrdilo. Primátorkou zůstává Markéta Vaňková z ODS. 

V zastupitelstvu za STAN kromě Ireny Matonohové zasedají nově také starosta Medlánek Michal Marek, starosta Tuřan Radomír Vondra a starosta Brna-sever Martin Maleček. Starostka Černovic a poslankyně Petra Quittová se svého mandátu vzdala.

 

Autor: Martin Vérteši