Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Srpnová konference STAN JMK: Jak naložit se suchem?

Srpnová konference STAN JMK: Jak naložit se suchem?

31. 8. 2019

V srpnu se na pozvání poslankyně Jany Krutákové sešla členská základna STAN JMK v Brně a diskutovala zde opatření proti suchu realizovatelná na úrovni obcí. Prezentace z konference Sucho 2019 přikládáme.

Srpnová konference Sucho 2019 v brněnských Tuřanech.

Srpnová konference Sucho 2019 v brněnských Tuřanech.

"Bylo to velmi přínosné setkání. Objíždíme takhle s kolegou všechny kraje, ale mojí domovské jižní Moravy se vysychání týká nejvíce. Proto jsem ráda, že přijeli starostové a mohli jsme si probrat a porovnat, která opatření k udržení vody v krajině nám pomáhají," říká poslankyně STAN Jana Krutáková.

Pro velký zájem členské základny přikládáme čtyři prezentace v přílohách této aktuality. A zároveň nabízíme kontakty na všechny klíčové garanty projektu Sucho 2019 pro následné dotazy:

Ing. Pavel Čížek - místostarosta Spálené Poříčí, náměstek Plzeňského kraje  - tel.:778498256, pavel.cizek@plzensky-kraj.cz

JUDr. Radan Večerka - člen dozorčí rady STAN, poradce pro zemědělství, venkov a MAS - tel.: 602 414 696, radan.vecerka@seznam.cz

Ing. Jana Krutáková - poslankyně PČR, garant zemědělství a životního prostředí - tel.: 774 996 465 , krutakovaj@psp.cz 

"Závěrem bych chtěla poděkovat všem, kteří v čase dovolených přijeli a našli si čas na tohle důležité téma. A také panu starostovi Radku Vondrovi, který nás hostil," dodává Krutáková.

Autor: Jakub Krainer