Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Šlapanice jsou nejlepším městem pro byznys na jižní Moravě

Šlapanice jsou nejlepším městem pro byznys na jižní Moravě

10. 7. 2021

Město Šlapanice, které vede naše starostka Michaela Trněná, je nejlepším městem pro byznys na jižní Moravě! Město zvítězilo ve srovnávacím výzkumu analytické agentury Datank. Druhé místo obsadil Hodonín, vedený rovněž členem STAN Liborem Střechou.

Šlapanice jsou nejlepším městem pro byznys na jižní Moravě

Šlapanice jsou nejlepším městem pro byznys na jižní Moravě

Co toto ocenění znamená? Ve Šlapanicích jsou kvalitní podmínky pro podnikání, počet ekonomických subjektů je zde v přepočtu na obyvatele v rámci Jihomoravského kraje vůbec nejvyšší, navíc nadále výrazně stoupá. V podílu malých a středních firem jsou na tom Šlapanice rovněž nejlépe. A výborně si město vede i v dalších ukazatelích, které agentura hodnotila.

„Loňský rok byl pro nás investičně mimořádný, hodně se investovalo do školy. Letošní rok je bohužel poznamenaný kovidem, ale i v tuto chvíli otevíráme novou budovu a museli jsme se vybavit úvěrově, abychom některé situace zvládli. Nicméně předpokládáme pokračování zhruba ve stejném tempu, možná o trochu nižším, jako tomu bylo doposud,“ řekla naše starostka Michaela Trněná.

Aby toho nebylo málo, druhé místo obsadil Hodonín s naším starostou Liborem Střechou. Hodonín boduje především díky otevřenému úřadu či nejnižší dani z nemovitosti. K tomu je možné připočítat kvalitní péči radnice zejména v oblasti veřejné dopravy, sportu a vzdělávání, na něž jsou v rámci rozpočtu vynakládány nadprůměrné finanční prostředky.

Autor: Martin Vérteši