Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Předsedou OS STAN Znojemsko znovuzvolen Jakub Krainer

Předsedou OS STAN Znojemsko znovuzvolen Jakub Krainer

2. 2. 2021

OS STAN Znojemsko zvolilo své vedení na další dva roky a rozdalo nominace před nadcházejícím krajským sněmem.

Jakub Krainer, staronový předseda OS STAN Znojemsko

Jakub Krainer, staronový předseda OS STAN Znojemsko

Setkání představitelů OS STAN Znojemsko se neslo ve velice pozitivní atmosféře. V první části setkání proběhla krátká rekapitulace dvouletého funkčního období, krajských voleb a zhodnocení celkové situace STAN ve Znojmě a na Znojemsku.

Dva roky fungování OS STAN Znojemsko

Předseda OS STAN Znojemsko Jakub Krainer představil práci OS STAN Znojemsko v uplynulém dvouletém funkčním období. STAN kandidoval ve 14 obcích na Znojemsku, momentálně má 24 registrovaných příznivců, 5 uchazečů a spolupracující sdružení ve 39 obcích.

„Rád bych jako předseda vyzdvihnul zejména naši aktivitu, pravidelně se scházíme, komunikujeme spolu, přinášíme nápady a sdílíme zkušenosti. Na tom se dá stavět i do budoucna. Díky za práci v kampani do Evropského parlamentu i v loňských krajských volbách. STAN bodoval a také na Znojemsku jsme výsledky zlepšili,“ bilancoval Krainer.

Představení cílů pro další funkční období

Znovuzvolený předseda OS STAN Znojmo Jakub Krainer také vytyčil jasné cíle, které bude nové předsednictvo s místopředsedy Jiřím Čadou a Lukášem Davidem sledovat. „Chceme navštívit všechny obce na Znojemsku a v každé třetí postavit kandidátku. Za dva roky jsme podle mě reálně schopni uspět v 10 největších obcích na Znojemsku,“ vyjmenovává Krainer.

Nominace do PS PČR a krajského předsednictva

Za OS STAN Znojemsko získalo nominaci pro nadcházející volby do Poslanecké sněmovny stávající poslankyně Jana Krutáková, Patrik Reichl z Hrušovan nad Jevišovkou, znojemský místostarosta Lukáš David, miroslavská Eliška Nohavicová a starosta Jevišovic Pavel Málek.

Na krajského předsedu navrhují znojemští znovu Radka Pavlíčka a na místopředsedy trojici Michal Marek, Ondřej Ďuriš a Drago Sukalovský.

Autor: Jakub Krainer