Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Předsednictvo STAN JMK zahájilo svou činnost.

Předsednictvo STAN JMK zahájilo svou činnost.

8. 4. 2019

Starostové a nezávislí na jižní Moravě profesionalizují svoje působení. Nově zvolený krajský výbor rozšířil, personálně posílil a vygeneroval vůbec první krajské předsednictvo. To bude řešit strategické otázky a dohlížet na plnění úkolů v rámci kraje.

První společné zasedání předsednictva STAN JMK a Klubu zastupitelů Starostů pro jižní Moravu.

První společné zasedání předsednictva STAN JMK a Klubu zastupitelů Starostů pro jižní Moravu.

Tříčlenné předsednictvo ve složení předseda STAN JMK Radomír Pavlíček, první místopředseda Michal Marek a druhý místopředseda Miroslav Boháček bude nově řešit klíčové otázky STAN v Jihomoravském kraji. Jednání předsednictva budou prozatím společná s Klubem zastupitelů Starostů pro jižní Moravu.

"Společné jednání se nabízí z mnoha důvodů. Jednak mohou místopředsedové snáz proniknout do dění s pomocí zastupitelů Jihomoravského kraje, dále je tu určitá kontinuita a personální překryv v osobě mojí, ale i Draga Sukalovského, který byl místopředsedou v uplynulém volebním období. Ale tím hlavním důvodem je bezesporu krajská politika a naše práce na kraji. Krajské volby jsou příští rok a je logické, abychom na úspěchu pracovali společně," vysvětluje předseda STAN JMK Radomír Pavlíček.

Pavlíček je předsedou Výboru pro regionální rozvoj JMK a starostou obce Železné. Dalšími členy rozšířeného předsednictva jsou medlánecký starosta Michal Marek, Starosta Bílovic nad Svitavou Miroslav Boháček, starosta Kuřimi Drago Sukalovský, starosta Rousínova Jiří Lukášek a náměstek hejtmana a starosta Brna-Severu Martin Maleček.

"Na první schůzce už jsme řešili aktuální otázky Jihomoravského kraje. Povyk okolo nákupu technologického parku, dopravu a klíčové stavby i územní plánování. Ale dotkli jsme se i nadcházejícího Republikového sněmu STAN, kde budeme chtít získat jako jeden z nejsilnějších krajů odpovídající zastoupení v republikových orgánech hnutí," říká předseda STAN JMK Radomír Pavlíček.

Autor: Jakub Krainer