Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Pozvánka na školení zastupitelů.

Pozvánka na školení zastupitelů.

30. 11. 2018

Školení pro všechny nově zvolené zastupitele pořádají Starostové a nezávislí. Účastníci se ve třech blocích s třemi řečníky dozví o roli samosprávy, možnostech územního rozvoje obcí a také o možnostech financování obcí.

Školení pro Čechy hostila bašta Starostů Kolín. Na Moravě proběhne školení zastupitelů 12.12. v Brně.

Školení pro Čechy hostila bašta Starostů Kolín. Na Moravě proběhne školení zastupitelů 12.12. v Brně.

Školení bude probíhat v Brně dne 12. 12. 2018 od 16 hodin na adrese hotelu Slavia: Solniční 243/17, 602 00 Brno, přičemž účast není nikterak limitována. Akce se uskuteční pod záštitou a za účasti starosty Kolína Víta Rakušana a dalších osobností hnutí STAN. Akce je učená pro všechny zájemce.

V institucionálním - právním bloku seznámí účastníky starosta Kolína Vít Rakušan s rozdělením rolí mezi státní správa a samosprávu a vysvětlí rozdělení funkcí i odpovědnosti. Starosta Dolních Břežan Věslav Michalik se v druhém bloku zaměří na územní plán – jeho využívání, kompetence zastupitelstva a etapizace. Nastíní u zásady komunikace s developery a vysvětlí investiční příspěvky a plánovací smlouvy.

Třetí blok bude patřit finanční expertce hnutí STAN Michaele Matouškové, která pohovoří o financích obcí. Jejímy tématy budou RUD, rozpočtování, místní poplatky, ale i dotace EU.

Pro registraci, prosím, využijte níže uvedený odkaz, který můžete rozeslat dalším potencionálním zájemcům. Po uplynutí termínu pro přihlašování Vám dorazí potvrzující email s přesnými instrukcemi o místě konání a konečným programem akce.

Odkaz pro registraci:

https://goo.gl/forms/Cy48nv2zZiMKJLLf2

Deadline pro přihlašování je: 3. 12. 2018.

Autor: Jakub Krainer