Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Poslanec Hájek uvedl ve Sněmovně výstavu malířky Lenky Jurečkové

Poslanec Hájek uvedl ve Sněmovně výstavu malířky Lenky Jurečkové

23. 11. 2022

V pondělí 22. listopadu zahájil poslanec Martin Hájek vernisáží výstavu obrazů bzenecké malířky Lenky Jurečkové v prostorách Poslanecké sněmovny. Výstava s názvem Folklórní inspirace představila část její tvorby, inspirovanou folklorním dění jihovýchodní Moravy a přilehlých částech moravsko-slovenského pomezí.

Poslanec Hájek uvedl ve Sněmovně výstavu malířky Lenky Jurečkové

Poslanec Hájek uvedl ve Sněmovně výstavu malířky Lenky Jurečkové

V úterý 22. listopadu proběhla v Poslanecké sněmovně vernisáž obrazů bzenecké rodačky Lenky Jurečkové, malířky, která svoji inspiraci hledá právě ve svém rodném kraji a při tradičních folklorních slavnostech. Nad touto výstavou převzal záštitu poslanec Martin Hájek, který ji i se svou cimbálovkou zahájil.

„Výstava a dílo Lenky Jurečkové ukazuje, že jižní Morava nenabízí jen dobré víno, folklórní tradice, hudbu a zpěv, ale i krásné obrazy, které se právě touto tradicí nechají inspirovat. Vznikne z toho pak soubor obrazů, který mohli obdivovat dnešní návštěvníci vernisáže a díky němuž můžeme jižní Moravu představit zase trochu z jiného úhlu pohledu. Ohlasy účastníků vernisáže jsou skvělé,“ řekl poslanec.

Vernisáž navštívil také ministr kultury Martin Baxa, výstava potrvá s prostorách sněmovny do 2. prosince.

Autor: Martin Vérteši