Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Poslanec Flek jednal se členy výborů pro obranu Visegrádské čtyřky

Poslanec Flek jednal se členy výborů pro obranu Visegrádské čtyřky

3. 2. 2022

Náš poslanec Josef Flek se jako místopředseda výboru pro obranu zúčastnil na konci ledna setkání členů výborů pro obranu zemí Visegrádské čtyřky. Řešil s nimi třeba ochranu vnější hranice EU či společný postup při nákupu obranných materiálů.

Poslanec Flek jednal se členy výborů pro obranu Visegrádské čtyřky

Poslanec Flek jednal se členy výborů pro obranu Visegrádské čtyřky

Se zástupci Slovenska, Polska a Maďarska jednal na konci ledna poslanec a místopředseda výboru pro obranu PS Josef Flek. Tématem jednání byly společné obranné cíle dotčených zemí a společný postup při jejich dosahování.

„Diskutovali jsme třeba téma ochrany vnější hranice EU. Právě tato hranice je naprosto klíčová pro udržení kvality demokracie a s ní spojených svobod v rámci EU. Taktéž se jednalo o reformě migračního systému, či o společném postupu při nákupu obranných materiálů, který nám pomůže optimalizovat náklady na vybavení naší armády,“ popsal poslanec Flek.

Na pořad jednání se ale dostala i ryze aktuální témata, třeba dění na polsko-běloruské hranici.

„Odsoudili jsme jednání Lukašenkova režimu na polsko-běloruské hranici, které je pro nás jakožto demokratické státy absolutně nepřijatelné. Shodli jsme se také na tom, že obranu, potažmo armádu, netvoří jen materiál a lidská síla, ale i vzdělání – proto padly návrhy na společné vzdělávání důstojníků armád V4,“ doplnil Josef Flek.

K jednání se v roli pozorovatele přidalo i Slovinsko s přáním více spolupracovat se zeměmi Visegrádské čtyřky.

 

Autor: Martin Vérteši