Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Pojďte i k volbám senátním. Starostové staví Beka a podporují Koštiala.

Pojďte i k volbám senátním. Starostové staví Beka a podporují Koštiala.

2. 10. 2018

Starostové a nezávislí mají v letošních senátních volbách na jižní Moravě v ohni hned dvě pořádně žhavá želízka. Ve volební obvodě č. 59 – Brno – město kandidujeme Mikuláše Beka a v obvodě č. 56 - Břeclav podporujeme Rostislava Koštiala.

Mikuláš Bek kandiduje ve volebním obvodě č. 59 Brno – město pod číslem 10.

Mikuláš Bek kandiduje ve volebním obvodě č. 59 Brno – město pod číslem 10.

"Pan docent Bek pro nás byl jasná volba. Ve chvíli, kdy vyjádřil vůli kandidovat s námi do senátu, rozhodli jsme se mu pomoci ze všech sil," říká předsedkyně STAN JMK Ing. Jana Krutáková. Mikuláš Bek si pochvaluje širokou podporu: "Jsem si plně vědom relativně omezených možností samotného senátora v politickém systému České republiky, a proto oceňuji podporu od hnutí STAN, ODS, Zelených a TOP 09 v mé kandidatuře do Senátu," vysvětluje Bek.

Do senátu kandiduje s jasnými závazky hlasovat proti nedemokratickým změnám, které by mohly vážně poškodit svobodu a demokracii v České republice nebo iniciovat odchod z Evropské unie a NATO. Usilovat chce i o změnu vzdělávacího systému tak, abychom co nejvíce dětí s vlohami nasměrovali vzděláním tak, aby jejich nadání nepřišlo nazmar. Stejně chce prosazovat zkvalitnění péče o seniory a zvýraznění role bývalých zaměstnavatelů seniorů.

"Ve svém programu se zaměřuji také na Brno a Jihomoravský kraj. Ze svého dosavadního profesního působení jsem zvyklý spolupracovat s mnoha dalšími aktéry a obhajovat na celostátní úrovni společné zájmy města a regionu. Chci podpořit další rozvoj brněnského regionu jako technologického a inovativního centra České republiky, v němž společně usilujeme o vysokou kvalitu života všech jeho obyvatel," dodává Bek.

Zkušenosti z Mikulova pro celé Břeclavsko

"Když nás o podporu požádal Rosťa Koštial, věděli jsme, že moc silnějších protikandidátů mu asi nenajdeme," uvádí Krutáková a dodává: "Vlastně tak i splácíme podporu Mikuláše Beka v Brně. Oba kandidáti mají vysokou kvalitu a jsme rádi, že jim širokou podporou vytváříme ty nejlepší podmínky pro úspěšnou kampaň do senátu."

"Mám zkušenosti s komunální i krajskou politikou a vím, že některé problémy našeho kraje je potřeba řešit v Senátu a vím také jak. Neslibuji modré z nebe, ale přináším konkrétní kroky a řešení problémů, které nás na jižní Moravě pálí nejvíce," vysvětluje Rostislav Koštial.

Mezi jeho programové priority patří boj s problematikou sucha, pomoc místním zemědělcům, zjednodušení vinařského zákona, boj za svobodu i dálnice na Vídeň.

Starostové a nezávislí proto vyzývají: Nezapomeňte s komunálními volbami zvolit i své budoucí senátory. V pánech Bekovi a Koštialovi nabízíme ty nejlepší možné kandidáty. Děkujeme za jejich podporu. Tu naši už mají.

Autor: Jakub Krainer