Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Podepsali jsme koaliční dohodu s KDU-ČSL

Podepsali jsme koaliční dohodu s KDU-ČSL

13. 6. 2017

Představitelé krajských organizací KDU-ČSL a STAN v Jihomoravském kraji dnes společně podepsali dohodu o vzájemné spolupráci a složení kandidátní listiny pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR 2017.

Jiří Mihola s Janou Krutákovou budou lídry společné kandidátky.

Jiří Mihola s Janou Krutákovou budou lídry společné kandidátky.

Lídrem kandidátky je vysokoškolský učitel a historik, místopředseda KDU-ČSL a předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Jiří Mihola. Druhé místo náleží kandidátce Starostů a nezávislých Janě Krutákové, ředitelce odpadové společnosti Hantály ve Velkých Pavlovicích a krajské předsedkyni STAN. Třetí místo zaujímá lidovecký poslanec Jaroslav Klaška.

„Nabízíme projekt konzervativně-liberální alternativy. Dokázali jsme se domluvit a spojit síly, naše kandidátní listina přináší  silné osobnosti ze všech pater politiky –  poslance, krajské zastupitele, starosty.  Je mi ctí takovou kandidátku vést. Spolupráci jsme dnes stvrdili podpisy a věřím, že koalice KDU-ČSL a STAN má oprávněnou ambici poprat se na jižní Moravě o vítězství. Dnes kampaň slavnostně zahajujeme. Ve skutečnosti vedu trvalou kampaň, jejímž pilířem je práce v terénu. Setkávám se s občany, naslouchám jim a snažím se řešit jejich problémy. V příštích měsících bude toto naše úsilí gradovat. Máme dobrý program a chceme občany  přesvědčit, že naši kandidáti pomohou posunout Českou republiku vpřed,“ hodnotí situaci lídr kandidátní listiny Jiří Mihola. Důkazem jeho slov je bezesporu složení kandidátky. Mezi prvními deseti jmény jsou hned tři stávající poslanci, ředitelka akciové společnosti, podnikatel, krajští zastupitelé a také starostové a místostarostka.

„Nabídneme občanům Jihomoravského kraje důvěryhodnou a kvalitní volbu osobností  veřejného  života,  které  společným  programem  a  hodnotami  budou  zárukou odpovědné  reprezentace Jihomoravského kraje  v  PS  PČR,“  dodává  Jana Krutáková ze Starostů a nezávislých. „Naším úkolem je spojovat. Zvláště v této rozjitřené době. Věřím, že svými prioritami přesvědčíme i dosud váhající. Naším programem je služba veřejnosti“ říká Krutáková.

Jižní Morava je tradičně kolbištěm, kde se střetávají předsedové řady politických stran. Přesto si Lidovci a Starostové věří. V krajských volbách dokázali kandidáti KDU-ČSL (15,94 %) a STAN (6,21 %) oslovit více jak 22 % voličů. „Kromě našich stávajících voličů hodláme oslovit i nespokojené voliče jiných stran. Lidovci a Starostové jsou síla, kterou má smysl volit“ uzavírá krajský předseda  KDU-ČSL Roman Celý.

 

Autor: Jakub Krainer