Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Po volbách?

Po volbách?

1. 11. 2013

Skončily předčasné volby do Poslanecké sněmovny. Občané se opět rozdělili na dvě základní skupiny. Jedna považuje fakt jít k volbám za svou občanskou povinnost, druhá vnímá účast na volbách jako nesmyslnou a zcela zbytečnou činnost. A z těch, kteří přišli, je velké procento stále zoufalejších nad nabídkou a potom se dá snadno podlehnout profesionálně odvedeným kampaním.
Minule dostaly Věci veřejné přes 10 %, letos Babišovo hnutí ANO skoro dvojnásobek. V roce 2010  k tomu stačilo heslo o politických dinosaurech, letos asi pár vystoupení známého herce a koláčky. Aktuální vládní strana Zemanovci obdržela neslavný výprask, Tomio Okamura do vlády nechce, hodlá pouze prosadit obecný zákon o referendu. ODS a TOP09 díky svému předchozímu vládnutí odchází zřejmě do opozice.

Uvidíme tedy, co budou schopni  udělat zvolení politici. Hra o vládu, plná zákulisních tahů i podrazů, teprve začíná. Vítěz voleb ČSSD musí řešit svoje interní problémy s ambicí některých politiků z jejich středu.
Prostor získává hnutí ANO a KDU-ČSL Koalice těchto dvou stran spolu s ČSSD sice zajišťuje pohodlnou většinu, ale není známo jak se tradiční strany vyrovnají s požadavkem ANO na řízení státu jako firmy.
Možností sestavení vlády je řada a vyjednavačům není co závidět. Samozřejmě že podstatné slovo bude mít nepochybně velký stratég pan prezident. Čekat můžeme absolutně cokoliv
                                                                                               Pavlíček Radomír -místopředseda KV STAN