Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Piráti a STAN do krajské kampaně dají 2,7 milionu

Piráti a STAN do krajské kampaně dají 2,7 milionu

21. 5. 2021

Koalice pirátů a Starostů a nezávislých v Jihomoravském kraji dá do kampaně 2,7 milionu korun.

Piráti a STAN do krajské kampaně dají 2,7 milionu

Piráti a STAN do krajské kampaně dají 2,7 milionu

Koalice pirátů a Starostů a nezávislých v Jihomoravském kraji dá do kampaně 2,7 milionu korun, řekl lídr jihomoravské kandidátky, poslanec Radek Holomčík (piráti). Koalice vystupuje pod heslem "Vrátíme zemi budoucnost". Hlavními tématy jsou zdravá krajina, snížení byrokracie, ale koalice se chce věnovat i prevenci rizikového návykového chování a také v některých případech zkrátit trestní sazby.

"Možná to půjde o něco nahoru, zhruba tak o milion. Nejsilnější část kampaně bude kontaktní, setkávání se a vysvětlování programu z očí do očí. Samozřejmě v rámci toho, co nám dovolí covid," uvedl Holomčík.

Dvojkou společné kandidátky je poslankyně Jana Krutáková (STAN), na místě třetím pak poslanec Tomáš Vymazal (piráti), který by se chtěl věnovat také zlepšení trestního řízení ve všech jeho oblastech zejména ve výkonu trestu. Podle něj máme nejdelší trestní sazby v Evropě.

"V některých případech bychom zkrátili trestní sazby. Například pokud je stejná sazba za pěstování konopí jako za znásilnění dítěte, tak je to špatné," řekl Vymazal.

Autor: ČTK