Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Pavlíček Radomír

Pavlíček Radomír

Radomír Pavlíček (*1961)

Jihomoravský kraj

„Železné je dobrým místem pro život. Jižní Morava je dobrým místem pro život. Česká republika je dobrým místem pro život.“

e-mail: starosta@zelezne.cz

mobil: 724 185 248


Jsem patriot. Narodil jsem se v Železném a žiji zde celý život. Jsem vystudovaný elektronik počítačových systémů. Po škole jsem pracoval ve Zbrojovce Brno jako technik na montáži a oživení zařízení pro výpočetní techniku. V devadesátých letech jsem pak založil soukromou firmu, která dodnes poskytuje služby v zavádění a provozu ekonomických systémů menších a středně velkých firem.

V roce 1990 jsem byl zvolen do zastupitelstva obce Železné, v roce 1998 jsem se stal starostou a jsem jím nepřetržitě dodnes. Za tu dobu se nám podařilo v obci vybudovat potřebnou infrastrukturu i podpořit komunitní život. V zastupitelstvu se řídíme mottem „Železné – dobré místo pro život“ a nárůst počtu obyvatel z 250 na dnešních 600 potvrzuje, že se nám úsilí daří. Od roku 2016 jsem také zastupitelem Jihomoravského kraje a předsedou zdejšího výboru pro regionální rozvoj, stal jsem se také předsedou dobrovolného svazku obcí Tišnovsko.

V Senátu chci využít zkušenosti, které jsem za 24 let v samosprávě nasbíral. Neslibuji žádné konkrétní kroky, chci ale pracovat na zlepšení podmínek pro vlastní činnost samosprávy a veřejné správy. Její zástupci jsou v některých případech zatěžováni nadměrnou byrokracií a někdy až nesmyslnými požadavky. Mezi priority řadím mimojiné zjednodušení podmínek pro rozvoj komunitní energetiky, pro ochranu přírody a podporu budování vhodných opatření, rozvoj školství a volnočasových aktivit. Politika, pokud má být dobrá, se musí dělat odspodu. Každý politik by měl nejdříve získat zkušenosti na komunální úrovni, aby znal problémy běžných občanů. 

 


Funkce

Vzdělání

Středoškolské vzdělání ukončené maturitou – oboru výpočetní technika

 

Zaměstnání

  • Starosta
  • předseda výboru pro regionální rozvoj Jihomoravského kraje