Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj OS STAN Břeclavsko: Nové tváře a bližší spolupráce.

OS STAN Břeclavsko: Nové tváře a bližší spolupráce.

30. 9. 2019

OS STAN Břeclavsko patří k nejsilnějším regionům na jižní Moravě. Silou zastoupení v obcích, volebními výsledky, ale hlavně osobnostmi, které STAN na Břeclavsku reprezentují.

Předseda OS STAN Břeclavsko a starosta Moravského Žižkova Josef Osička.

Předseda OS STAN Břeclavsko a starosta Moravského Žižkova Josef Osička.

Na zářijovém setkání oblastního sdružení se sešla tradiční silná sestava starostů: Hasilíková, Zoubková, Osička i Jiří Otřel z Velkých Pavlovic. Ten patří mezi nově přijaté příznivce hnutí STAN a společně s dalšími členy a příznivci diskutoval o potřebách Břeclavska a obcí v regionu.

"Za nás je to dostupnost lékařské péče. Praktici nejsou a když jsou, tak přesluhují v důchodovém věku a náhrada za ně není, protože mladí lékaři mizí do měst nebo do ciziny," podal Otřel vlastní námět.

Na schůzi oblastního sdružení zavítala i poslankyně STAN JMK Jana Krutáková a představil činnost klubu STAN ve sněmovně. Sama Krutáková se zaměřuje na životní prostředí a zemědělství, což jsou jižní Moravě a Břeclavsku blízká témata.

Všichni starostové a komunální zástupci také uvítali, že sociální péči dostal v Břeclavi rovněž přítomný místostarosta Jakub Matuška (STAN). Společně probírali, co pálí menší obce a v čem jim může Břeclav pomoci.

Společným tématem setkání potom byly krajské volby a postup do nich. "My jsme rádi, že jsme v komunálních volbách kandidovali a uspěli ve všech čtyřech největších obcích na Břeclavsku. Kromě Břeclavi máme zástupce i v Mikulově, Hustopečích a Velkých Bílovicích. To už se potom je o co opřít. Věřím, že kandidáti od nás budou silní a Břeclavsku dokážeme z úrovně kraje účinně pomáhat," řekl předseda OS STAN Břeclavsko Josef Osička.

Autor: Jakub Krainer