Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Nové koupaliště ve Křtinách: dělníci jsou už za polovinou prací

Nové koupaliště ve Křtinách: dělníci jsou už za polovinou prací

15. 3. 2021

Hromady hlíny, bahno a kaluže. Uprostřed staveniště se už ale rýsuje bazén. Práce na novém areálu koupaliště ve Křtinách na Blanensku se už přehouply do druhé poloviny. Dělníci mají finišovat na konci května. V červnu už místní počítají se zkušebním provozem.

Rekonstrukce bazénu ve Křtinách. Foto převzato ze stránek blanenského deníku.

Rekonstrukce bazénu ve Křtinách. Foto převzato ze stránek blanenského deníku.

„Zvažujeme ještě tepelné čerpadlo, díky kterému bychom byli schopni ohřívat vodu podle potřeby a případně tak prodloužit sezonu. Stojí však kolem dvou milionů. Ještě nevíme, zda na něho budeme mít. V technologii bazénu s ním ale do budoucna počítáme a pozdější připojení nebude problém,“ uvedl křtinský starosta František Novotný.

Vodu budou Křtinští čerpat z vlastního vrtu. Podle stavbyvedoucího Davida Minaříka postupují práce podle harmonogramu a stavba nemá skluz. „Část původního bazénu jsme museli zdemolovat. Nová plavecká i rekreační část už je vybudovaná. Jsme za polovinou prací. Do dvou týdnů by měli nastoupit chlapi s lepením fólií na stěny bazénu,“ řekl Minařík.

Podle Novotného má nový bazén přijít zhruba na 24 milionů. Finální cenu ještě mohou navýšit vícepráce. Přibližně polovinu pokryje městys z vlastních zdrojů a na zbytek si vzal úvěr. Původní plocha padesátimetrového bazénu se po úpravách zmenší na poloviční délku a dno vyztuží speciální fólie. Vodní plocha bude rozdělená na plaveckou a rekreační část.

Původní koupaliště bylo staré padesát let. Velkým problémem byly úniky vody a její čištění. Křtinští stáli před volbou zda ho zavřít nebo se pustit do nákladné akce a vybudovat nový bazén. Rozhodli se pro druhou možnost. Další zhruba čtyři miliony bude stát oprava hlavní budovy se šatnami, toaletami a občerstvením. Část nákladů pokryjí dotace. „Před koupalištěm ještě upravíme a vydláždíme parkoviště. Velké plány máme také s kempem, který je součástí areálu koupaliště. Letos bychom tam chtěli postavit několik chatek. Provoz kempu by částečně kryl náklady na rekonstrukci bazénu,“ doplnil Novotný.

V budoucnu obec ve zmíněném kempu počítá i s hřištěm. To však má podle odhadu stát kolem čtyř milionů. To je bez dotací v tuto chvíli mimo možnosti městyse. Na nový bazén se už těší i lidé z okolí Křtin. „I když máme koupaliště u nás ve městě, jezdíme s rodinou rádi i do Křtin. Bazén je tam v přírodě, se zelenými plochami, stínem a máme to kousek. Jsem zvědavá na novinky a těším se,“ uvedla Michaela Nádeníčková z nedalekého Adamova.

Zdroj: https://blanensky.denik.cz