Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Nic než lenost! V Ivančicích zatočili s černými skládkami před sběrnou, hlídá tu kamera

Nic než lenost! V Ivančicích zatočili s černými skládkami před sběrnou, hlídá tu kamera

22. 6. 2020

Za odvoz odpadu do místního sběrného dvora nemusejí platit, stačí si jen zjistit, kdy je otevřeno. Jenže v Ivančicích se našli chytráci, kteří se s tím nemažou. Přijedou, svou „zásilku“ přehodí přes plot, nebo vysypou přímo před sběrný dvůr. Jenže netuší, že právě kvůli tomuto nešvaru už místo hlídá kamera.

Starosta Ivančic Milan Buček (STAN).

Starosta Ivančic Milan Buček (STAN).

Sběrnu provozují Technické služby města, otevřeno je celoročně, v pracovní dny kromě úterý odpoledne a v sobotu v dopoledních hodinách.
„Bohužel se nám rozmohl nešvar. Víc než to, že některým lidem nevyhovuje provozní doba, to vidím na obyčejnou lenost si zjistit, kdy je otevřeno,“ posteskl si starosta Ivančic Milan Buček (STAN).
Kamera od začátku června monitoruje prostor u sběrny a už stačila několik chytráků nachytat. Jeden z nich z auta bez skrupulí vysypal hromadu nepotřebných věcí a v klidu odjel.
„Kromě veřejné ostudy hrozí všem přistiženým i pokuta, jedná se totiž o přestupek,“ upozornil starosta. Radnice navíc zvažuje, že by podobným způsobem zabezpečila i jiná problémová místa ve městě, především kolem odpadních kontejnerů.

Autor: Jakub Krainer