Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Nejnebezpečnější dopravní místa na jižní Moravě

Nejnebezpečnější dopravní místa na jižní Moravě

4. 5. 2020

Mladý řidič mířil loni v červenci z Hodonína na Ratíškovice. Jenže u křižovatky s hlavní silnicí I/55 nedal přednost a
jeho auto i se spolujezdci smetl kamion. Šofér ani jedna z dalších cestujících střet nepřežila, další osobu s těžkým zraněním z místa transportoval vrtulník.

Starosta Hodonína Libor Střecha v letošních krajských volbách kandiduje za Starosty pro jižní Moravu (STAN).

Starosta Hodonína Libor Střecha v letošních krajských volbách kandiduje za Starosty pro jižní Moravu (STAN).

Šlo o nejtragičtější nehodu na křižovatce v loňském roce. Avšak zdaleka ne jedinou. Pojišťovna Allianz ji zařadila ve své automapě nehod mezi vůbec nejkritičtější místo za loňský rok na hlavních tazích v Jihomoravském kraji. „V roce 2019 zde došlo k celkem pěti nehodám, při nichž dva lidé zemřeli, jeden se vážně zranil a dalších pět osob vyvázlo s lehčími poraněními,“ uvedl mluvčí pojišťovny Václav Bálek.
Za poslední tři roky tam policie eviduje devatenáct srážek, z toho tři byly smrtelné. I na základě jejich podnětu tady silničáři upravili vodorovné značení a přibyly balisety.
Právě po loňské tragické nehodě hodonínská radnice zveřejnila na svých webových stránkách informaci o tom, že se snaží jednat se silničáři i policií, aby se na křižovatce zvýšila bezpečnost a nečekalo se do doby, než v regionu vyroste dálnice D55, která by vedla právě ve stopě současné komunikace.
Plány ale podle starosty Hodonína Libora Střechy (Pro Hodonín) stále částečně váznou. „Do poloviny roku tam měli silničáři vyvýšit ostrůvky, které by řidiče donutily zpomalit, ale to už se v termínu asi nestihne. Stále také bojujeme za okružní křižovatku,“ přiblížil starosta.
K dalším kritickým místům v kraji za poslední tři roky podle mapy Allianz patří křižovatka před příjezdem do Mikulova, tři další místa jsou na cestě od Pohořelic do Znojma a poslední, páté, pak nedaleko znojemského letiště na silnici směrem k hranicím.

Zdroj: MF DNES