Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Musíme občanům více věřit, většina z nás pravidla nezneužívá, říká František Lukl

Musíme občanům více věřit, většina z nás pravidla nezneužívá, říká František Lukl

22. 3. 2021

Nové změny vládních opatření platných po 21. březnu:

1) možnost chodit na vycházku a sportovat i mimo katastr obce, kde člověk bydlí, ale stále pouze v rámci okresu 

2) sportování bez roušky při dodržení dvoumetrového odstupu od ostatních

3) pravidelné testování na úřadech do 50 zaměsntanců a ve školách

4) očkování lidé nebudou muset podstoupit test při návštěvě sociálních zařízení

Vystoupení Františka Lukl v ČT, převzato ze stránek ČT

Vystoupení Františka Lukl v ČT, převzato ze stránek ČT

Starosta Kyjova a předseda Svazu měst a obcí František Lukl uvítal, že vláda rozšířila od pondělí možnost sportování a pohybu nad rámec okresu. „Pokud se vláda ptá, jak je možné, že neklesá počet přenosů, tak je to možná dáno právě tím, že v mnohých obcích, malých městech, jsme občany ve volném čase vrhli do jednoho či dvou míst, místo toho aby se rozprostřeli,“ vysvětlil pro ČT.

Podle něho by se mělo občanům více věřit. „Drtivá většina z nás se chová slušně a pravidla nezneužívá a ti, kteří je chtějí porušovat, dělají to i přes tyto silné restrikce,“ uvedl s tím, že pokud by byl umožněný pohyb v širší míře než dosud, lidé by se tak lépe rozložili. „V tuto chvíli, o víkendu jsme to viděli, jsou přehlcené cyklostezky i pěší trasy. Nechci zpochybňovat to, jestli opatření mohou mít nějaký vliv na nárůst či snížení počtu nakažených, jen apeluji, chovejme se vzájemně s důvěrou a věřím, že tímto způsobem i takto dokážeme těžkou dobu daleko lépe přežít,“ dodal.

Zdroj: Vysílání ČT ze dne 19.3.2021