Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj MStan na jižní Moravě! Mládežnická organizace chce být nejlepší v republice.

MStan na jižní Moravě! Mládežnická organizace chce být nejlepší v republice.

31. 8. 2017

Mladí lidé od 16 let se mohou od dnešního dne aktivně zapojit do veřejného života i prostřednictvím organizace mStan. V Jihomoravském kraji vznikla pobočka mládežnické organizace Starostů a nezávislých a od počátku si klade vysoké cíle.

Martin Matuštík (vlevo) a Jakub Krainer se stali zakládajícími členy mStan v Jihomoravském kraji.

Martin Matuštík (vlevo) a Jakub Krainer se stali zakládajícími členy mStan v Jihomoravském kraji.

"Jsme rádi, že se přibližujeme západním standardům a že jsme k tomu dnes přispěli svojí troškou," řekl k založení mStan na jižní Moravě Jakub Krainer. Podle jeho slov má mládežnická organizace sloužit především k učení a rychlejšímu růstu jejích členů. A proč vzniká před sněmovními volbami?

"O vzniku se bavíme od mého příchodu ke Starostům na začátku letošního roku. Nechtěli jsme ale zakládat prázdnou schránku. Počkali jsme na aktivní lidi, kteří opravdu chtěli vyvíjet činnost," hodnotí s úsměvem a dodatkem, že v ČR je před volbami neustále Jakub Krainer.

Právě on se stal iniciátorem založení. Dalšími zakladateli jsou brněnský student Martin Matuštík a Tereza Nováková, toho času na stáži v Bruselu. "Jsme rádi, že jsme udělali potřebný administrativní krok a umetli cestičku mladším zájemcům k dalšímu působení. Věřím, že mStan se stane kvalitní občanskou akademií. Kdyby organizace s těmito hodnotami existovala v mých 16 letech, pravděpodobně bych do ní vstoupil a učil se politiku a veřejné záležitosti z blízka," svěřil se Krainer.

"Teď se budeme soustředit na odpracovaný růst. Vypomůžeme v kampani, pustíme se do přednášek. Nabídneme stáž u našich politiků na obcích, na kraji, v parlamentu i v evropském parlamentu. A samozřejmě budeme psát a ovlivňovat veřejný život z pozice mladých občanů, kterým není osud naší země lhostejný," dodal Martin Matuštík.

Autor: Jakub Krainer