Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Ministr Dvořák navštívil jižní Moravu, debatoval s lidmi o Evropě

Ministr Dvořák navštívil jižní Moravu, debatoval s lidmi o Evropě

26. 5. 2023

Ve čtvrtek 25. května navštívil jižní Moravu ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák. Navštívil firmy, brněnské Eurocentrum a debatoval s lidmi o výzvách evropské integrace.

Ministr Dvořák navštívil jižní Moravu, debatoval s lidmi o Evropě

Ministr Dvořák navštívil jižní Moravu, debatoval s lidmi o Evropě

Nově jmenovaný ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák navštívil 25. května jižní Moravu. V rámci výjezdu zavítal do Slévárny Kuřim a do firmy Vitar v Železném. S vedením firem se bavil hlavně o potřebě přijetí eura v Česku a o exportních návaznostech v rámci Evropy, ale i celého světa. Doprovodem ministra byli starosta Kuřimi Drago Sukalovský a starosta a krajský předseda STAN Radomír Pavlíček, za kraj pak náměstek hejtmana František Lukl.

Další zastávkou bylo brněnské Eurocentrum, které je součástí sítě center po celé České republice, kde mohu lidé získat informace o Evropské unii. Zlatým hřebem dne pak byla veřejná debata v Café Práh, kde ministr Dvořák debatoval spolu s místopředsedou STAN Janem Farským o Evropské unii, přijetí eura, vztazích s Ruskem a Ukrajinou a dalších tématech, týkajících se evropanství.

Autor: Martin Vérteši