Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Michal Krejsa: Zbudovali jsme nový kamerový systém v městských domech

Michal Krejsa: Zbudovali jsme nový kamerový systém v městských domech

19. 12. 2021

Vedení městské části Brno-Vinohrady zbudovalo v druhé půlce letošního roku nový kamerový systém ve všech domech, které městská část spravuje. Pod investicí je podepsán náš místostarosta Michal Krejsa, podle kterého povede ke zvýšení bezpečnosti.

Michal Krejsa: Zbudovali jsme nový kamerový systém v městských domech

Michal Krejsa: Zbudovali jsme nový kamerový systém v městských domech

Radnice městské části Brno-Vinohrady se rozhodla zbudovat kamerový systém především kvůli častým krádežím, poškozování vstupních dveří do domů, ničení schránek, zakládání černých skládek v domech či ničení sklepních prostor.

„Tyto negativní vlivy ohorožují majetek městské části, ale i majetek, bezpečnost a zdraví nájemníků. Proto jsme postupně instalovali kamery do všech vstupních prostor obecních bytových domů, kterých je bezmála osmdesát," popsal místostarosta Michal Krejsa, který má v gesci investice, bytové hospodářství a územní rozvoj.

Kamerový systém provádí kontinuální záznam obrazu ve vysokém rozlišení, včetně nočního režimu se záznamovou smyčkou. Kamery jsou instalovány tak, aby zasahovaly skutečně jen do těch prostor, kde je to nutné, což jsou pouze společné prostory bytových domů, a také aby bylo respektováno právo na ochranu soukromého a osobního života všech osob nacházejících se v bytových domech a přilehlých pozemcích. 

Předávání zaznamenaných dat provádí odpovědná osoba na základě přístupových hesel. Následné předání dat je prováděno pouze v souladu s účelem jejich instalace v případě vnitřního identifikovatelného incidentu nebo na vyžádání Policie ČR nebo orgánů činných v trestním řízení.

„S kamerovým systémem se na Vinohradech můžeme setkat i v jiných domech, a to pod správou SVJ, kde se osvědčil. Rozšíření kamerového systému i ve všech obecních bytových domech na Vinohradech je tak krokem k ochraně majetku před poškozením a krádeží, jakož i ochraně všech osob žijících v bytovém domě a v případě nutnosti poslouží jako důležitý nástroj pro Policii ČR, čímž dojde ke zvýšení bezpečnosti obyvatel domu," doplnil místostarosta.

Autor: Martin Vérteši