Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Mandloně ozelení Břeclav. Vysazují je členové Mladí a neklidní

Mandloně ozelení Břeclav. Vysazují je členové Mladí a neklidní

21. 3. 2022

Naši členové z iniciativy Mladí a Neklidní Břeclav se rozhodli do veřejného prostoru města vysázet mandloně. Po dvou pracovních víkendech už jich takto vysázeli přes 40 a na další se chystají.

Mandloně ozelení Břeclav. Vysazují je členové Mladí a neklidní

Mandloně ozelení Břeclav. Vysazují je členové Mladí a neklidní

Mandloně přibývají v ulicích a parcích Břeclavi. Během pracovních víkendů je tam postupně vysazují členové Mladí a neklidní, tedy společné komunální iniciativy členů STAN a Pirátů. Během prvních dvou víkendů vysadili 41 sazenic a plánují pokračovat.

„Prvních 18 stromků už zdobí náměstí Petra Bezruče, dalších 7 jsme zasadili okolo vodojemu. 8 stromků jsme umístili ve Staré Břeclavi na ulici generála Šimka. Dalších 6 sazenic putovalo dle přání místních obyvatel na sídliště U Jánského dvora. Na závěr druhého víkendu jsme zasadili ještě 2 mandloně před židovský hřbitov," vypočítal náš místostarosta Břeclavi Jakub Matuška.

Mandloně jsou odolné vůči suchu, nesnáší ale moc dobře mráz. Konkrétní lokality výsadby tak podléhají pečlivému výběru. Rostou rychle, takže se na vzrostlé, kvetoucí a plodné stromy můžeme těšit již za pár let!

Autor: Martin Vérteši