Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Máme novou místní organizaci v Boskovicích. Předsedou je Filip Jimramovský

Máme novou místní organizaci v Boskovicích. Předsedou je Filip Jimramovský

8. 3. 2022

Krajský výbor Starostů a nezávislých v únoru schválil vznik místní organizace STAN v Boskovicích. Ta ihned začala vyvíjet činnost, za předsedu si zvolila Filipa Jimramovského.

Máme novou místní organizaci v Boskovicích. Předsedou je Filip Jimramovský

Máme novou místní organizaci v Boskovicích. Předsedou je Filip Jimramovský

Místní organizace sdruží aktivní registrované příznivce i další zájemce o práci pro Boskovice. Aktuálně má šest členů. Předsedou byl zvolen Filip Jimramovský, který se živí jako marketingový ředitel jedné z brněnských firem, aktivně se také již několik let pohybuje v oblasti sportu a loni byl na společné kandidátce Pirátů a Starostů do Poslanecké sněmovny.

„Moje motivace v Boskovicích směřuje k odblokování současné situace, chci někam město posunout. Ať se na to podívám z jakéhokoliv úhlu pohledu, za poslední čtyři roky jsme se jako město téměř nikam neposunuli, vnímám to tak, že místní politický kapitál je již lehce vyčerpaný. Při vstupu do STANu pro mě byl důležitý hlavně liberální pohled na politiku. Bylo to pro mě už potom jednodušší, když jsem se s lidmi ze STANu potkal, jelikož je to také o osobních sympatiích s kolegy. Takže tam hrál roli i tento faktor, ale primární pro mě bylo nastavení procesů uvnitř hnutí a fungování uskupení jako takového. Myslím, že je strašně důležité, že hnutí je vybudované odspodu," říká nový předseda MS Boskovice.

Aktuálně nejdůležitějším úkolem pro nově vzniklé místní sdružení je sestavení kandidátky do komunálních voleb.

„První desítku řešíme průběžně už od prosince. Oslovujeme samozřejmě i nezávislé kandidáty z řad odborníků, které bychom na kandidátce chtěli mít s ohledem na nějakou problematiku, kterou pak budeme řešit v našem programu. Primárně jsou to pro nás experti z lékařské oblasti, učitelé a jsou tam i zástupci sportovních klubů," poodhalil Jimramovský.

Více podrobností o plánech Filipa Jimramovského si můžete přečíst třeba v tomto rozhovoru.

Autor: Martin Vérteši