Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Krutáková, Pavlíček a Vondra do celostátního výboru STAN!

Krutáková, Pavlíček a Vondra do celostátního výboru STAN!

24. 4. 2019

Máme za sebou jubilejní 10. Republikový sněm hnutí STAN. Kromě nového předsedy Víta Rakušana jsme také zvolili nové orgány hnutí. Do předsednictva, kde jsme dosud zástupce neměli, usedne za jižní Moravu poslankyně Jana Krutáková. V celostátním výboru ji doplní krajský předseda Radomír Pavlíček a předseda OS Brno-město Radomír Vondra.

Delegáti Starostů a nezávislých z Jihomoravského kraje na X. Republikovém sněmu STAN.

Delegáti Starostů a nezávislých z Jihomoravského kraje na X. Republikovém sněmu STAN.

„Republikový sněm, jeho výsledky a hlavně zastoupení jižní Moravy v nejvyšších orgánech hnutí vnímáme jako pozitivní,“ řekl předseda STAN JMK Radomír Pavlíček. „Dosud jsme měli pouze dva zástupce v krajském výboru, Janu Krutákovou a mě. Teď jsme Janu zvolili o patro výš, kde už se politicky rozhoduje o směřování STAN a do celostátního výboru nás oba doplní aktivní brněnský předseda Radek Vondra. Jednoznačně úspěch,“ dodal Pavlíček.

„Současné předsednictvo by mělo být více aktivní a pracovité, udávat jasný směr. Jsem ráda, že mi delegáti dali důvěru a můžu se na zásadních krocích STAN podílet. Jako poslankyně to mám na jednání předsednictva blízko, budu maximálně aktivní,“ slíbila Jana Krutáková.

S nominací do předsednictva ani do celostátního výboru bohužel neuspěl další kandidát z našeho kraje Drago Sukalovský. „Bohužel to nebylo průchozí. Do obou orgánů byl přetlak kandidátů a černý petr zůstal tentokrát kolegovi Sukalovskému. Já jsem dostal nominaci od domovského sdružení Brno-město a zřejmě i ostatní delegáti usoudili, že by bylo vhodné, aby mělo Brno jako druhé největší město v CV své zastoupení,“ vysvětlil Radomír Vondra.

Větší zastoupení STAN JMK v orgánech STAN povede k lepší komunikaci centra a regionů a bude ku prospěchu celému hnutí. Jihomoravský STAN patří dlouhodobě k nejaktivnějším a většinu agendy řeší i díky třem zvoleným zástupcům v předstihu, čímž pomáhá i ostatním krajům.

Autor: Jakub Krainer