Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Krajská setkání 2021: Dvoudenní program praktických informací pro samosprávy

Krajská setkání 2021: Dvoudenní program praktických informací pro samosprávy

12. 4. 2021

Tradiční Krajská setkání tento rok v netradiční podobě. Letošní Krajská setkání proběhnou online ve dvou termínech 13. a 15. dubna 2021, vždy od 8:30 do 12:30. Tak jako každý rok, i tentokrát jsou akce určeny představitelům samospráv nejen členských obcí Svazu, ale i těch nečlenských, pro které aktuální témata samospráv podávají odborníci na danou oblast.

 

František Lukl, předseda SMOČr

František Lukl, předseda SMOČr

Do programu prvního dne, tzn. úterý 13. dubna, jsme zařadili aktuální informace z oblasti legislativy, právní poradny Svazu, ze Sekce regionálního rozvoje a zahraničních vztahů a informace o projektech Svazu. Druhá půlka prvního dne bude zaměřena na oblast finanční, zejména otázky dotací a financování sociálních služeb. Naše pozvání na toto setkání přijali mimo jiné zástupci Ministerstva práce a sociálních věcí, a z Ministerstva životního prostředí.

První den programu můžete sledovat na odkazu zde: https://www.smocr.cz/cs/novinky/a/primy-prenos-krajskych-setkani---prvni-den

Druhý den, tzn. čtvrtek 15. dubna, vás čeká vystoupení předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, pana Petra Mlsny, zástupců Ministerstva práce a sociálních věcí k společensky odpovědnému zadávání v rámci projektu MPSV, dále pak vystoupí pan Petr Vokáč, náměstek ministra vnitra pro řízení sekce legislativy, státní správy a územní samosprávy (pověřen řízením) a pan Miroslav Veselý, ředitel Odboru veřejné správy, dozoru a kontroly Ministerstva vnitra s aktuálními informacemi k parlamentním volbám 2021 a aktualitami z tohoto odboru. Můžete se těšit i na vystoupení zástupce Ministerstva životního prostředí k odpadovému hospodářství, zástupce Ministerstva zemědělství se bude věnovat aktuální legislativě k vodovodům a kanalizacím. Součástí programu bude i představení výzkumu Město pro byznys.

Druhý den programu můžete sledovat na odkazu zde: https://www.smocr.cz/cs/novinky/a/primy-prenos-krajskych-setkani---druhy-den

Zdroj: https://www.smocr.cz/