Pokračovat na web  

Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Krainer Jakub

Jakub Krainer

Krainer Jakub

Funkce

Vzdělání

Vystudoval jsem dvouobor žurnalistika a mediální studia společně s evropskými studii na Masarykově univerzitě v Brně. Bez diplomového završení jsem studoval i filosofii, historii a právo, rovněž na své Alma Mater MU v Brně.

Zaměstnání

- podnikatel

- tajemník Starostů a nezávislých v Jihomoravském kraji

Zkušenosti

Zkušenosti jsem nasbíral trojího rázu. Jedny byly nahodilé a obohacující – brigády v zahraničí, moderování akcí, pořádání akcí, zaměstnání v soukromém sektoru. Druhé se týkaly novinářské profese – okusil jsem prostředí Českého rozhlasu, České televize, Týdne i lokálních a internetových deníků. Za vrchol své novinářské práce považuji produkování vlastního diskusního pořadu na Rádiu R s předními politiky a osobnostmi České republiky. Třetí zkušenost aktivního občana mě přivedla k poznání, že okolní svět můžeme proměňovat nejúčinněji skrze politiku. Vyvolali jsme ve Znojmě referendum o hazardu, přivezli piano do ulic, vyrobili šachové stolky, radnice však všechny naše snahy úspěšně zablokovala. Proto je potřeba vstupovat do politiky, kandidovat a porážet staré struktury svěžími nápady a novou energií.

Zajímavosti

Ve fotbalovém prostředí prošel všemi rolemi od aktivního hráče, přes trenéra, předsedu klubu až po rozhodčího. Vede znojemský nohejbalový potěr a sám je aktivním nohejbalistou. Ve volném čase čte a píše, hraje divadlo, připravuje gymnazisty k maturitě a přijímacímu řízení na VŠ a pomáhá rodičům na statku.

Motto

„Pravda vítězí.“