Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Krainer Jakub

Krainer Jakub

Jakub Krainer (*1988)

Jihomoravský kraj

„Pravda vítězí.“

e-mail: jakub.krainer@stan.cz

mobil: 604 997 998


Funkce

Vzdělání

Vystudoval jsem dvouobor žurnalistika a mediální studia společně s evropskými studii na Masarykově univerzitě v Brně. Bez diplomového završení jsem studoval i filosofii, historii a právo, rovněž na své Alma Mater MU v Brně.

Zaměstnání

  • Podnikatel
  • předseda mládežnické organizace Starostů a nezávislých v Jihomoravském kraji
  • zakladatel hnutí PRO ZNOJMO, iniciativy ZNOJMO BEZ HAZARDU a projektu PIANO VE ZNOJMĚ

Zkušenosti

Zkušenosti jsem nasbíral trojího rázu. Jedny byly nahodilé a obohacující – brigády v zahraničí, moderování akcí, pořádání akcí, zaměstnání v soukromém sektoru. Druhé se týkaly novinářské profese – okusil jsem prostředí Českého rozhlasu, České televize, Týdne i lokálních a internetových deníků. Za vrchol své novinářské práce považuji produkování vlastního diskusního pořadu na Rádiu R s předními politiky a osobnostmi České republiky. Třetí zkušenost aktivního občana mě přivedla k poznání, že okolní svět můžeme proměňovat nejúčinněji skrze politiku. Vyvolali jsme ve Znojmě referendum o hazardu, přivezli piano do ulic, vyrobili šachové stolky, radnice však všechny naše snahy úspěšně zablokovala. Proto je potřeba vstupovat do politiky, kandidovat a porážet staré struktury svěžími nápady a novou energií.

Zajímavosti

Ve fotbalovém prostředí prošel všemi rolemi od aktivního hráče, přes trenéra, předsedu klubu až po rozhodčího. Vede znojemský nohejbalový potěr a sám je aktivním nohejbalistou. Ve volném čase čte a píše, hraje divadlo, připravuje gymnazisty k maturitě a přijímacímu řízení na VŠ a pomáhá rodičům na statku.