Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Kandidátka Petra Quittová: Učňovské školství musí odpovídat 21. století

Kandidátka Petra Quittová: Učňovské školství musí odpovídat 21. století

27. 8. 2021

Na koaliční kandidátce Pirátů a Starostů do Poslanecké sněmovny je v Jihomoravském kraji také Petra Quittová. Devětačtyřicetiletá starostka městské části Brno-Černovice se angažuje především v oblasti sportu a školství. Chce podporovat učňovské školství tak, aby odpovídalo 21. století.

Kandidátka Petra Quittová: Učňovské školství musí odpovídat 21. století

Kandidátka Petra Quittová: Učňovské školství musí odpovídat 21. století

Petra Quittová působí v komunální politice od roku 2002, kdy se stala zastupitelkou městské části Brno Černovice. Postupnými kroky přes opoziční zastupitelku, koaliční zastupitelku, radní, místostarostku se tzv. dostala až na ten nejvyšší post, a to post starostky. Věnuje se zejména problémům v oblasti školství, kultury a sportu. Je dlouholetou starostkou TJ Sokola Brno IV a rovněž místostarostkou župy Dr. Jindry Vaníčka. Baví ji práce s dětmi, proto již 8 rokem nacvičuje s dětmi besedu pro Černovické hody. Dříve také aktivně sportovala (moderní gymnastika) a předcvičovala aerobik. Za důležité považuje skrze politiku dělat něco pro druhé, pomáhat lidem a být pro společnost přínosem.

„Mými prioritami jsou zejména problémy v oblasti školství a také dotační politiky v oblasti sportu. Vytvořením Národní sportovní agentury se podle mého názoru nedosáhlo cíle, který byl nastaven. Co se týče školství, tak považuji za důležité podporu učňovského školství v kontextu 21. století a celkově motivace mladých ke studiu,“ říká Petra Quittová.

Celou jihomoravskou kandidátku najdete na našich stránkách pod tímto odkazem, seznamte se s ní!

Autor: Martin Vérteši