Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Kandidátka Jana Krutáková: Nejlepší odpad je ten, který ani nevznikne

Kandidátka Jana Krutáková: Nejlepší odpad je ten, který ani nevznikne

20. 9. 2021

Na koaliční kandidátce Pirátů a Starostů do Poslanecké sněmovny je v Jihomoravském kraji také Jana Krutáková. Devětapadesátiletá poslankyně a bývalá starostka Moravské Nové Vsi se zabývá především odpady a zemědělstvím.

Kandidátka Jana Krutáková: Nejlepší odpad je ten, který ani nevznikne

Kandidátka Jana Krutáková: Nejlepší odpad je ten, který ani nevznikne

Jana Krutáková pochází z Jiříkovic, ale většinu života strávila v Moravské Nové Vsi, kterou dvě volební období vedla jako starostka. Vystudovaná inženýrka z VUT pracuje jako ředitelka společnosti Hantály Velké Pavlovice, která se zabývá likvidací a nakládáním s komunálním odpadem na Břeclavsku a Hustopečsku. V parlamentních volbách v roce 2017 byla zvolená do Poslanecké sněmovny, kde se věnuje zejména agendě životního prostředí a zemědělství. Se svými dvěma dcerami ráda podniká výlety do přírody, s manželem vinaří. Stejně jako se umí poprat s komunálním odpadem se v Parlamentu pere za zájmy jižní Moravy!

„Nejlepší odpad je ten, který ani nevznikne. Když už ale odpad vyrobíme, musíme se o něj umět postarat a nejlépe ho znovu využít. Nicméně proces recyklace žlutou popelnicí nekončí, ale začíná! A já si bohužel myslím, že u nás v republice chybí jakási „koncovka“, která by celý proces recyklace správně nakopla. Přitom se dá recyklování podpořit mnoha způsoby – například podporou inovativních projektů a dotačních programů, snižováním daní za recyklaci anebo motivováním samotných výrobců. A je třeba si uvědomit, že recyklovat se dá nejen odpad, ale například i voda!“ říká Jana Krutáková.

Celou jihomoravskou kandidátku najdete na našich stránkách pod tímto odkazem, seznamte se s ní!

Autor: Martin Vérteši