Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Kandidát Ondřej Ďuriš: Zeštíhlením státu získáme více peněz pro rozvoj

Kandidát Ondřej Ďuriš: Zeštíhlením státu získáme více peněz pro rozvoj

9. 8. 2021

Na koaliční kandidátce Pirátů a Starostů do Poslanecké sněmovny je v Jihomoravském kraji také Ondřej Ďuriš. Osmatřicetiletý ředitel právního oddělení z Břeclavi chce reformovat veřejnou správu. Podle něj je potřeba stát zeštíhlit a digitalizovat, což umožní směřovat peníze do veřejných investic.

Kandidát Ondřej Ďuriš: Zeštíhlením státu získáme více peněz pro rozvoj

Kandidát Ondřej Ďuriš: Zeštíhlením státu získáme více peněz pro rozvoj

Ondřej Ďuriš žije v Břeclavi, kde od roku 2014 působí v komunální politice. V současnosti působí na pozici radního a předsedy finančního výboru. Věnuje se zejména investičním projektům, rozvoji, hospodaření města a sportu. Zastává rovněž post místopředsedy oblastního sdružení STAN Břeclavsko a krajského místopředsedy STAN. Profesně působí jako ředitel právního oddělení v soukromé investiční skupině, ale má také bohaté zkušenosti z veřejné správy, jelikož roky působil jako právník stavebního úřadu.

„Chtěl bych se věnovat zásadní reformě veřejné správy, kterou tato země nutně potřebuje, a financím, které se v posledních letech propadly do výrazných deficitů. Zvlášť v posledních měsících se ukazovalo, jak zkostnatělá veřejná správa je, a jakou brzdou může být v případech, kdy je potřeba rychle reagovat. Její reforma je základem pro další rozvoj našeho státu. Tato reforma by se měla nést především ve znamení zeštíhlení a digitalizace, která by měla výrazně napomoci k omezení enormních výdajů na výkon veřejné správy a dostat veřejné finance ze spirály extrémních deficitů. Klíčem ke zdravému hospodaření a rozvoji této země je omezení běžných výdajů, které umožní navýšení objemu veřejných investic,“ říká Ondřej Ďuriš.

Celou jihomoravskou kandidátku najdete na našich stránkách pod tímto odkazem, seznamte se s ní!

Autor: Martin Vérteši