Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Kandidát Michael Ulbrich: Digitalizace nám ušetří čas i peníze

Kandidát Michael Ulbrich: Digitalizace nám ušetří čas i peníze

24. 8. 2021

Na koaliční kandidátce Pirátů a Starostů do Poslanecké sněmovny je v Jihomoravském kraji také Michael Ulbrich. Devětadvacetiletý správní referent z Kobylnic chce především snižovat byrokracii a papírování, cestu budoucnosti pak vidí v digitalizaci.

Kandidát Michael Ulbrich: Digitalizace nám ušetří čas i peníze

Kandidát Michael Ulbrich: Digitalizace nám ušetří čas i peníze

Michael Ulbrich žije v obci Kobylnice, kde od roku 2014 působí v zastupitelstvu. Vystudoval ekonomiku a management. Dříve pracoval jako vedoucí a koordinátor výroby, v současné době je správním referentem na Magistrátu města Brna. Michael Ulbrich je místopředsedou jihomoravské krajské organizace Mladých starostů a nezávislých a místopředsedou oblastního sdružení STAN Brno-venkov východ. Podílí se také na činnosti Organizační a legislativní komise Rady Jihomoravského kraje a nově je i členem školské rady střední průmyslové školy v Brně na Sokolské.

„Politiku vnímám jako službu veřejnosti. Vždy se snažím o to, aby v politice mělo naše rozhodování zákonný základ, aby bylo v zájmu občanů, obce, kraje, státu a abychom nezapomínali zejména na slušnost a ohleduplnost. Musíme hledat cesty k přibližování veřejné správy k občanům. Třeba snižováním byrokracie a papírování a zaváděním digitalizace, abychom opravdu žili ve 21. století. Digitalizace je budoucnost. Význam online komunikace se intenzivně ukázal v koronavirové době. Digitalizace by měla zejména přinést snadné vyřizování žádostí jak mezi občanem a úřadem, tak mezi úřady samotnými. Obíhat musí data, nikoliv občané,“ říká Michael Ulbrich.

Celou jihomoravskou kandidátku najdete na našich stránkách pod tímto odkazem, seznamte se s ní!

Autor: Martin Vérteši