Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Kandidát Martin Hájek: Školství musíme modernizovat a oprostit od byrokracie

Kandidát Martin Hájek: Školství musíme modernizovat a oprostit od byrokracie

8. 9. 2021

Na koaliční kandidátce Pirátů a Starostů do Poslanecké sněmovny je v Jihomoravském kraji také Martin Hájek. Jednapadesátiletý cimbalista a starosta Radějova plánuje v Poslanecké sněmovně pracovat především na reformě školství. Jako bývalý ředitel školy má o nutných zásazích jasnou představu.

Kandidát Martin Hájek: Školství musíme modernizovat a oprostit od byrokracie

Kandidát Martin Hájek: Školství musíme modernizovat a oprostit od byrokracie

Martin Hájek je už několik let úspěšným starostou obce Radějov, je ženatý a má dvě děti. Dříve působil jako učitel a také jako ředitel místní školy a na vlastní kůži tak pocítil, jak zanedbaný je vzdělávací systém. Jako jednatel mikroregionu Strážnicko i jako cimbalista v Cimbálové muzice Strážničan pomáhá rozvíjet naši regionální kulturu u nás i v zahraničí.

„Ve Sněmovně budu usilovat o modernizaci osnov a kvalitnější profesní vzdělání těch, kteří je vyučují. Kvalitní školství je pro mě tou nejzásadnější investicí do budoucnosti jakékoliv země. Jakožto bývalý učitel a ředitel jsem si na vlastní kůži trpce okusil, jak zastaralé metody, nekonečná byrokracie a politické hry mají často přednost před budoucností našich dětí, a to chci změnit. Práce učitele, ředitele a starosty mě naučila především naslouchat. Být autoritou totiž neznamená pouze mít moc, ale také velkou zodpovědnost vůči žákům, občanům, přátelům a vlastně vůči celé společnosti. Věřím, že politik by měl být právě jako starosta. Stmelovat občany k sobě, zlepšovat jejich životy, vytvářet jim prostor pro spolupráci, tvorbu komunit a podnikání,“ říká Martin Hájek.

Autor: Martin Vérteši