Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Kandidát Jan Kunát: Smyslem politiky je zlepšit život občanům

Kandidát Jan Kunát: Smyslem politiky je zlepšit život občanům

13. 7. 2021

Na koaliční kandidátce Pirátů a Starostů do Poslanecké sněmovny je v Jihomoravském kraji také Jan Kunát. Devětačtyřicetiletý vedoucí výroby ze Sokolnice by se rád zaměřil na revizi regulací a předpisů a ve sněmovně by zajistil zprůhlednění a zefektivnění nakládání s veřejnými prostředky.

Kandidát Jan Kunát: Smyslem politiky je zlepšit život občanům

Kandidát Jan Kunát: Smyslem politiky je zlepšit život občanům

Jan Kunát získal doktorský titul na VUT Brno v oboru elektrotechnika, v němž se pohybuje i profesně. Během své praxe zjistil, jak složité právní prostředí v Česku máme a jak může způsobit značnou právní nejistotu pro občany i firmy zde působící.

Za důležité považuje, aby se budoucí politická reprezentace zaměřila na revizi stávajících zákonů, regulací a předpisů, které se v praxi neosvědčily a jen zaplevelily český právní řád. V politice vždy preferuje snahu nalézt řešení problému před politikařením, a smyslem politických aktivit je dle něj zlepšení života občanů naší země. A to nejen v oblasti právního řádu.

„Česká republika byla vždy průmyslovou zemí. A budoucnost našeho průmyslu patří technologiím, digitalizaci a inovacím. Jsem celý svůj profesní život na straně těch, kteří státu prostředky obstarávají a platí formou daní. Z praxe vím, jak je často obtížné vydělat na vše, co je třeba. Proto mne neskutečně irituje, když vidím, jak bohorovně a neuváženě se s těmito prostředky, které stát vzal lidem a firmám, nakládá. Chci se zasadit o to, aby se těm, kteří prostředky státu poskytují, zjednodušilo a zefektivnilo prostředí. Stát musí také nakládání s prostředky daňových poplatníků zprůhlednit a zefektivnit,“ přibližuje své cíle Jan Kunát ze Sokolnice.

Celou jihomoravskou kandidátku najdete na našich stránkách pod tímto odkazem, seznamte se s ní!

Autor: Martin Vérteši