Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Kandidát Filip Jimramovský: Reforma financování sportu je nevyhnutelná

Kandidát Filip Jimramovský: Reforma financování sportu je nevyhnutelná

21. 7. 2021

Na koaliční kandidátce Pirátů a Starostů do Poslanecké sněmovny je v Jihomoravském kraji také Filip Jimramovský. Pětadvacetiletý manažer z Boskovic se věnuje především oblasti sportu, která v České republice nevyhnutelně potřebuje reformovat. 

Kandidát Filip Jimramovský: Reforma financování sportu je nevyhnutelná

Kandidát Filip Jimramovský: Reforma financování sportu je nevyhnutelná

Filip Jimramovský žije v Boskovicích, kde spoluzaložil místní buňku hnutí STAN. Působí zde také v komunální politice, jako člen sportovní komise řeší například výstavbu nové sportovní haly. Studuje navazující magisterský obor Hospodářská politika a mezinárodní vztahy na ESF MU v Brně. Profesně se věnuje managementu a ekonomii, zkušenosti získával třeba jako generální manažer extraligového basketbalového klubu Basket Brno . V této funkci se dostal mimo jiné do bližšího kontaktu se státní správou, když nesl zodpovědnost za vyřizování dotačních žádostí a následně také za jejich finanční vyúčtování. Působil také jako juniorní specialista v auditním týmu společnosti z Velké čtyřky.

„Celý svůj dosavadní život jsem neodmyslitelně spojil se sportovním prostředím, jehož problematice se dlouhodobě věnuji také v politice, a proto je mojí hlavní prioritou reforma financování sportu v České republice, a to od sportování dětí a mládeže až po profesionální sport. Finance z dotačních titulů poskytovaných v současnosti Národní sportovní agenturou by měly sloužit primárně k zajištění sportovní činnosti dětí a mládeže a sportu pro všechny občany ČR.

Za neméně důležité však považuji pomáhat profesionálním sportovním klubům najít finanční prostředky, které by jim pomohly vykrýt ztráty po snížení alokací dotačních titulů podporujících profesionální sport. Toho bude možné docílit jen a pouze za pomoci daňových asignací, které budou motivovat soukromé společnosti ke spolupráci s vrcholovými sportovními kluby u nás. Základem pro rozvoj sportovního prostředí je nyní přivést co možná nejrychleji děti zpět k aktivnímu sportování po covidové krizi,“ říká Filip Jimramovský.

Celou jihomoravskou kandidátku najdete na našich stránkách pod tímto odkazem, seznamte se s ní!

Autor: Martin Vérteši