Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Jak by mohlo vypadat kuřimské náměstí Osvobození? Podívejte se na vizualizace

Jak by mohlo vypadat kuřimské náměstí Osvobození? Podívejte se na vizualizace

21. 2. 2021

Novou podobu by mohlo získat v příštích letech kuřimské náměstí Osvobození. Tamní zastupitelé rozhodli o přípravě jeho rekonstrukce. Studie nové podoby se ujali architekti z brněnského Ateliéru RAW.
 

Možná nová podoba kuřimského náměstí Osvobození, převzato ze stránek Brněnský deník

Možná nová podoba kuřimského náměstí Osvobození, převzato ze stránek Brněnský deník

Náměstí se má stát podle návrhu centrem kuřimského společenského života. „Jeho nová podoba by měla být taková, aby se na něm mohly konat jak oblíbené městské akce jako je třeba Svátek vína, Masopust či Mikulášská nadílka pro děti, tak případné trhy či koncerty," nastínil základní myšlenku kuřimský starosta Drago Sukalovský. Náměstí má proto být propojeno s nedávno zrekonstruovaným kulturním domem.

Při proměně náměstí se má o několik metrů posunout poloha silnice II/386. „Tím se uvolní prostor v profilu kulturního domu. Přesun vozovky je věcí Jihomoravského kraje, který je vlastníkem komunikace. Projekt přesunu a rekonstrukce vozovky se blíží dokončení a naší snahou je rekonstrukci dostat do investičního plánu Jihomoravského kraje již na letošní rok," uvedl Sukalovský. U přesunuté silnice podle návrhu vznikne malé parkoviště.

Novou polohu získá i pomník osvoboditele. Ze srdce prostoru by se měl přesunout do jihozápadní části.

Zdroj: brnenskydenik.cz