Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Ivančice jsou Chytrým městem 2023. Díky energocentru

Ivančice jsou Chytrým městem 2023. Díky energocentru

20. 1. 2024

Město Ivančice získalo titul „Chytré město 2023" v kategorii měst do 10 tisíc obyvatel za svůj projekt Energocentra, který realizuje společně s ČEZ ESCO. Je pvrním svého druhu v Česku.

Ivančice jsou Chytrým městem 2023. Díky energocentru

Ivančice jsou Chytrým městem 2023. Díky energocentru

Město Ivančice získalo titul „Chytré město 2023" v kategorii měst do 10 tisíc obyvatel za svůj projekt Energocentra, který realizuje společně s firmou ČEZ ESCO.

Energocentrum je první svého druhu, které umí simultánně využívat plynové kotle, kogenerační jednotky, elektrokotle, tepelná čerpadla, fotovoltaiku, bateriová úložiště, dobíjecí stanice pro elektromobilitu a prvky chytrého řízení sítí. Právě dobré skloubení těchto technologií slibuje nejvyšší efektivitu výroby elektřiny a tepla a nižšího dopadu na životní prostředí.

„Díky partnerství s ČEZ ESCO se Ivančice zařadily mezi vůbec první města, která jdou takto komplexní inovativní cestou a věřím, že budeme inspirovat i další radnice nejen v našem regionu. Pro město je tento projekt zlomový z hlediska efektivnějšího hospodaření s energiemi. Je to pro nás důležité i s ohledem na lepší předvídatelnost nákladů na elektřinu a teplo,“ dodává náš starosta Ivančic Milan Buček.

Autor: Martin Vérteši