Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Doma je v Mikulově, ale i v Evropě. Petra Korlaar žije evropský příběh a kandiduje do europarlamentu

Doma je v Mikulově, ale i v Evropě. Petra Korlaar žije evropský příběh a kandiduje do europarlamentu

29. 4. 2024

O mandát v Evropském parlamentu bude na začátku června usilovat i místostarostka Mikulova Petra Korlaar. Vedle Danuše Nerudové je další jihomoravskou kandidátkou za STAN, která má šanci křeslo v budoucím parlamentu získat. Objíždí republiku a líčí svůj vlastní evropský příběh.

Doma je v Mikulově, ale i v Evropě. Petra Korlaar žije evropský příběh a kandiduje do europarlamentu

Doma je v Mikulově, ale i v Evropě. Petra Korlaar žije evropský příběh a kandiduje do europarlamentu

Studovala ve Francii, pracovala v Londýně, rodinu založila s manželem Holanďanem v Mikulově. Propojená Evropa není pro Petru Korlaar jen poučka z učebnic, je to součást jejího vlastního životního příběhu. Jeho další dějství by místostarostka Mikulova ráda napsala v Bruselu, aktuálně je trojkou na kandidátce Starostů a osobností pro Evropu do Evropského parlamentu.

„Stojíme před klíčovými volbami. Budoucí Evropský parlament bude muset řešit velmi složitou geopolitickou situaci. Jsem si toho plně vědoma, stejně jako nebezpečí, které pro náš region představují sílící populistické a extremistické tendence, jdoucí proti evropským hodnotám. V případě získání mandátu jsem připravena po boku ostatních demokratických europoslanců hájit zájmy Evropy a po boku těch českých otvírat příležitosti pro naši zemi v oblasti vzdělávání, kulturních a kreativních průmyslů a svobodných médií,“ nastínila svou vizi Petra Korlaar.

V případě zvolení by ráda zasedla ve Výboru pro kulturu a vzdělávání (CULT), kde chce usilovat o výrazné zvýšení finančních příspěvků do programů Erasmus a Erasmus +, skrze kulturní programy podporovat porozumění a vzájemnou soudržnost Evropy a hájit svobodu slova a nezávislost veřejných médií.

„Protože díky kvalifikované pracovní síle posílíme konkurenceschopnost, díky kultuře si udržíme kvalitu života a svobodná média nás ochrání před dezinformacemi, manipulací a narušením demokratických procesů,” myslí si Korlaar.

Jako trojka na kandidátce STAN je Petra Korlaar vedle Danuše Nerudové a Jana Farského horkým adeptem na zvolení. Spolu s Danuší Nerudovou, která je lídryní kandidátky, jsou také nejžhavějšími želízky v ohni pro jihomoravské voliče, kteří chtějí vyslat do Bruselu místní zástupce. Oslovit chce ale i Čechy ze zbytku republiky, už začala v rámci kontaktní kampaně objíždět Česko. Pro práci europoslankyně má i nezbytné předpoklady, několik let pracovala ve vedení nadnárodní korporace, později působila v médiích či v oblasti kultury.   

Autor: Martin Vérteši