Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Čerstvý vítr do Brna

Čerstvý vítr do Brna

20. 9. 2018

13. září 2018 symbolicky odstartovala na náměstí Svobody v Brně kontaktní kampaň STAROSTŮ a NEZÁVISLÝCH. Setkala se zde většina z 55 kandidátů, kteří chtějí u voličů uspět zejména svými zkušenostmi a přehledem o konkrétních problémech městských částí a tím i celého Brna. Po netradičním zahájení, kdy vytvořili lidský větrník jako symbol čerstvého větru, začali oslovovat individuálně kolemjdoucí.

Zkušenosti a přehled

Brno je 2. největší město u nás. Řídit jej není určitě jednoduché. Nicméně je co zlepšovat. Je nutná obousměrná komunikace s obyvateli, větší empatie radnice a koordinace nejen mezi městskými firmami, ale i úřady. Laicky řečeno: tvář Brna má být přátelská pro jeho obyvatele a neměla by být ovlivňována jen politiky. Síla kandidátnílistiny STAROSTŮ a NEZÁVISLÝCH a zkušenosti jejích členů jsou vidět na první pohled. Na čelních 10 místech je totiž 6 starostů a 3 místostarostové. Kdo jiný, než starostové by měl mít přehled o tom, co opravdu pálí obyvateleBrna nebo konkrétní městské části?

Kandidátka na primátorku

Lídrem STAROSTŮ a NEZÁVISLÝCH volební kampaně do Zastupitelstva města Brna je Petra Quittová. Aktuálně pracuje na pozici místostarostky v Brně-Černovicích od roku 2010. „Ve své další práci se zaměřím na tato témata: výstavba domovů pro seniory v každé městské části, rozšíření služeb pro starší občany v místě jejich domova, zvýšení kapacity mateřských škol a standardu v ZŠ i SŠ, vybudování zimního multifunkčního stadionu ze zdrojů Brna, státu a soukromého developera na výstavišti.

Hlavní témata kampaně

Více pravomocí a peněz městským částem, tedy blíže lidem.
Dokončení nového územního plánu a dlouhodobé vize rozvoje Brna.
Nové domy s pečovatelskou službou pro starší občany v místě jejich domova.Vybudování sítě nových parkovacích domů a odstavných parkovišť.
Zrušení rezidentního parkování a MHD v centru zdarma.

Čelní pozice kandidátky:

Petra Quittová, místostarostka MČ Brno-Černovice,

Michal Marek, starosta MČ Brno-Medlánky,

Radomír Vondra, starosta MČ Brno-Tuřany,

Martin Maleček, starosta MČ Brno-sever,

Karel Aujeský, místostarosta MČ Brno-Kohoutovice,

Libor Zabloudil, podnikatel v oblasti cestovního ruchu,

Leopold Šrom, místostarosta MČ Brno-Chrlice,

Martin Žák, starosta MČ Brno-Kníničky,

Zdeněk Drahoš, starosta MČ Brno-Útěchov,

Václav Šicha, starosta MČ Brno-Jehnice.

Autor: Jakub Krainer