Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Budeme lidem pomáhat s vyřízením voličského průkazu

Budeme lidem pomáhat s vyřízením voličského průkazu

19. 9. 2021

Dobrovolníci z řad Pirátů a Starostů budou v Brně na náměstí Svobody 20. září zdarma pomáhat lidem při vyřizování voličských průkazů. Ten potřebují voliči, kteří chtějí ve sněmovních volbách (8. a 9. října) hlasovat mimo své trvalé bydliště.

Budeme lidem pomáhat s vyřízením voličského průkazu

Budeme lidem pomáhat s vyřízením voličského průkazu

„Chceme lidem účast ve volbách co nejvíce usnadnit, jde v nich přece o jejich budoucnost a další směřování této země. Veškerou administrativu spojenou se zařízením voličského průkazu proto zajistí naši spolupracovníci a dobrovolníci. Dnes je potřeba, aby občané volili v místě svého trvalého bydliště, popřípadě si zařídili voličský průkaz, pokud chtějí volit jinde. Což v praxi znamená zbytečnou byrokracii, která řadu lidí odrazuje. Naši dobrovolníci z Prahy, Brna, Plzně či Olomouce jim proto s vyřízením průkazů pomohou, a vše pro zájemce zajistí obratem na místě,“ uvedl předseda Pirátů Ivan Bartoš.

Koalice dlouhodobě prosazuje možnost korespondenční volby pro sněmovní, prezidentské a evropské volby. Stejně tak chce umožnit lidem vyřídit si voličský průkaz na CzechPointech.

Voličský průkaz je vydán nejdříve 15 dnů přede dnem voleb, tedy počínaje 23. zářím 2021. Úřad jej předá voliči osobně, případně osobě s plnou mocí, případně jej voliči zašle poštou.

S voličskými průkazy budou Piráti a Starostové pomáhat 20. 9. 2021 od 15:00 do 19:00 ve volební stánku na nám. Svobody. Mokrá varianta: Café Atlas, Žerotínovo náměstí 533/6.

Autor: Martin Vérteši