Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Břeclav: Nová přístavba Domova seniorů byla zkolaudována

Břeclav: Nová přístavba Domova seniorů byla zkolaudována

11. 12. 2020

Dnes byla zkolaudována největší investice Města Břeclav v tomto volebním období. Nová přístavba Domova seniorů stála přes 114,5 milionu korun.

 

Jakub Matuška (STAN), místostarosta Břeclavi.

Jakub Matuška (STAN), místostarosta Břeclavi.

Město Břeclav vložilo do výstavby téměř 71 milionů, získaná dotace z ministerstva práce a sociálních věcí byla bezmála 44 milionů korun (43.905.340 Kč). 

"Díky těmto financím se nám podařilo v Břeclavi vybudovat špičkové zázemí pro stravování téměř 1000 strávníků. Jsem rád, že můžu poděkovat všem, kteří nám s tím pomohli, a věřím, že v naší spolupráci budeme pokračovat," uvedl dnes starosta Svatopluk Pěček.

„Otevíráme budovu, která bude sloužit Břeclavákům po další desetiletí. Nová kuchyně a další příslušenství byly postaveny za přispění dotace ministerstva práce a sociálních věcí a je asi největší investicí v Břeclavi na poslední minimálně dekádu,“ řekl místostarosta Jakub Matuška. „Ne každý den se realizují investice v takovém rozsahu a my jsme rádi, že se nám projekt podařilo dnes dotáhnout do úspěšného konce," dodal místostarosta.

Součástí přístavby jsou také sklady, garáže, nájezdové rampy pro zásobování, moderní vzduchotechnika i parkovací místa.

„V naší moderní kuchyni chystáme denně 200 snídaní a večeří a každý den vaříme asi 700 obědů. Obědy připravujeme nejen pro klienty Domova seniorů, ale také pro Remedii a Charitu. Jídla rozvážíme do výdejen pro seniory v Břeclavi, Poštorné i Charvátské Nové Vsi, a vozíme obědy také seniorům domů. O tuto službu je velký zájem a denně takto rozvezeme asi 200 obědů,“ uvedla zástupkyně ředitele Domova seniorů Marcela Pardovská.

Držíme palce, aby nový provoz ulehčil práci všem, kteří se o naše seniory starají a moc jim děkujeme.

Slavnostního stříhání pásky se zúčastnili starosta Svatopluk Pěček, místostarostvé Jakub Matuška a Richard Zemánek, ředitel Domova seniorů David Malinkovič, předseda krajského Výboru sociálního a zdravotního Vojtěch Pospíšil a zástupce sdružení stavebních firem pan Wachal.

Rekonstrukce Domova seniorů začala v červnu loňského roku a v další modernizaci objektu se bude pokračovat.

Zdroj: breclav.eu