Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Aktuality Zajímavosti ze Slavkova

Zajímavosti ze Slavkova

29. 10. 2014

Dovolujeme si Vás pozvat na akce na zámku Slavkov -Austerlitz. Zvláště doporučujeme Svatomartinské akce.

 

 

 

    Newsletter 

       
  Listopad 2014

 
Přehled akcí:

13.11.            Vánoční inspirace s krajkou - vernisáž adventní výstavy          
15.11.            Svatomartinské slavnosti a Mladá svatomartinská vína     
20.11.            Konůvky - přednáška o zaniklé vsi ve Ždánickém lese
27.11.            Koncert Alexandra Jablokova - hudební předzvěst Vzpomínkových akcí
28.- 29.11      Vzpomínkové akce k 209. výročí bitvy u Slavkova
 
SVATOMARTINSKÉ SLAVNOSTI V ZÁMECKÉM PARKU
 
Na sobotu 15. listopadu 2014 připravuje Zámek Slavkov - Austerlitz ve spolupráci s JK Acaballado Svatomartinské slavnosti. Budete tak mít možnost ochutnat první letošní víno, svatomartinskou husu a v neposlední řadě se zúčastnit oslav, které pro svého pána připravili zámečtí sloužící.

Ve 13.00 hodin ožije celý zámecký park příjezdem posledního majitele zámku z rodu Kouniců, hraběte Václava Roberta Kounice, který na zámek přijede v historickém automobilu z roku 1912. Přivítán bude nejen sborovým zpěvem, ale i folklorním vystoupením v podání jeho nejmenších poddaných. Na jeho počest proběhne v zámeckém parku lidová slavnost, pojatá tentokrát více interaktivně, aby se mohli zapojit i přihlížející diváci. Vyvrcholením celého programu pak bude příjezd sv. Martina na bílém koni. Konec programu v parku je plánován v 15.00 hodin.
 
Po celou dobu bude v zámeckém parku probíhat malý jarmark, děti se budou moci svézt na ponících.

K ochutnání budou první mladá vína z letošní sklizně, jejichž výstavu v přízemních prostorách zámku opět připraví Moravská banka vín. Otevřený bude samozřejmě i zámek se všemi svými prohlídkami a výstavami.

Přijďte strávit příjemný podzimní den na Zámek Slavkov - Austerlitz!
 
VÁNOČNÍ INSPIRACE S KRAJKOU

ADVENTNÍ VÝSTAVA

Zámek Slavkov - Austerlitz srdečně zve na výstavu paličkovaných krajek a dekorativních kompozic s vánočními motivy, kterou připravila brněnská lektorka Lenka Malátová společně se svými žákyněmi.
 
Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 13. listopadu 2014 v 17.00 hodin v Rubensově sále na zámku ve Slavkově u Brna. Výstava potrvá do 7. prosince 2014 a bude přístupná v souladu s otevírací dobou zámku.
 
KONŮVKY

PŘEDNÁŠKA O ZANIKLÉ VSI VE ŽDÁNICKÉM LESE

Ve čtvrtek 20. listopadu 2014 se od 17.00 hodin uskuteční v Rubensově sále přednáška o zaniklé středověké vesnici Konůvky. Odkryté pozůstatky středověké vesnice z 13.-15. století se nachází 5, 5 km severně od Žarošic, v oblasti Ždánického lesa. V současnosti jsou z této vsi odkryty a konzervovány pozůstatky tvrze, chlebové pece, kostelíku, uměle navršeného pahorku a základy několika selských usedlostí. Nejen tyto hmatatelné pozůstatky, ale i historické souvislosti vzniku, existence a zániku vesnice Konůvky, Vám přiblíží přednášející PhDr. Zdena Měchurová, Csc. 
 
VZPOMÍNKOVÉ AKCE VE SLAVKOVĚ U BRNA

Program:

27.11., 19.00 - Koncert houslisty Alexandra Jablokova v Historickém sále
28.11. - Hlavní páteční program Vzpomínkových akcí ve Slavkově (obsazení města vojáky, příjezd rakouského císaře a ruského cara, večerní program s lidovými tanci)
29.11. - Hlavní sobotní program (ukázka života ve městě v roce 1805, dobová řemesla, výcvik vojáků a bitevní střet), tradiční řemeslný jarmark ve městě, kostýmované prohlídky zámku s Napoleonem, derniéra výstavy obrazů s Napoleonskou tematikou "Tři", ohňostroj

DETAILNÍ POPIS AKCÍ I S ČASOVÝM HARMONOGRAMEM VÁM ZAŠLEME VE SPECIÁLNÍ NEWSLETTERU V PRVNÍ POLOVINĚ LISTOPADU. 
 
 


Kontaktní údaje:
Zámek Slavkov - Austerlitz
Programové oddělení
newsletter@zamek-slavkov.cz
+420 544 221 685
 

 

Autor: Copyright © 2014 Zámek Slavkov - Austerlitz. Všechna práva vyhrazena.