Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Aktuality Výstava malířky a herečky Ivy Hüttnerové

Výstava malířky a herečky Ivy Hüttnerové

28. 5. 2014

přidám i pozvánku. V našich krajích máme velkou spoustu akcí a bylo by dobré o nich vědět. Jednou ze zajímavých výstav sezóny 2014 je zajisté výstava známé malířky a herečky Ivy Hüttnerové. Její krásné a milé obrázky jistě všichni znáte. Vyzařuje z nich pohoda a vrací nás do dob našich babiček, starých prodejních krámků, cukráren, kaváren a různých sportovních klubů. Výstava grafik a obrázků je doplněna replikou “Koloniálu”. Čekají vás i další zajímavosti, které nastolí dobovou atmosféru.

Výstava bude přístupná do 1. června 2014 souběžně s provozem zámku.
•    Výstava slavkovského pokladu
Výročí 777 let od první písemné zmínky o Slavkovu připomene Zámek Slavkov-Austerlitz mimořádným způsobem. V prostorách Historického sálu slavkovského zámku totiž budou vystaveny cennosti, které bychom bez nadsázky mohli označit za poklad.
První částí tohoto pokladu bude soubor stříbrných mincí, které byly v roce 1965 objeveny při stavebních pracích v domě č.p. 75 na slavkovském Palackého náměstí. Jedná se o 36 tolarů z konce 16. a počátku 17. století, původně uložených v keramické nádobě. Na svou dobu bylo takové množství stříbrných tolarů již slušným majetkem.
Dalším mimořádným souborem jsou starobylé písemnosti města Slavkov z fondů Moravského zemského archivu, pobočky ve Slavkově u Brna. Návštěvník si na vlastní oči bude moci prohlédnout např. nejstarší dochované městské znakové privilegium, kterým český král Václav IV. udělil roku 1416 Slavkovu jeho znak. Vystaveny budou též pergamenové listiny českých králů Zikmunda Lucemburského a Vladislava Jagellonského či rodu Kouniců, majitelů slavkovského panství.
Pro tuto speciální příležitost budou předměty vystaveny z důvodu jejich ochrany pouze na velmi omezenou dobu od 23. května do 1. června 2014.
Využijte proto jedinečné možnosti k návštěvě této unikátní výstavy.

Hana Partyková, program. odd.

Mgr. Martin Rája, Ph.D., historik

 

Autor: Žalkovský