Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Zapojme do politiky STAN více žen, vyplatí se nám to

Zapojme do politiky STAN více žen, vyplatí se nám to

27. 8. 2021

Všichni cítíme, že je potřeba zapojit do politiky STAN více žen, že je potřeba přiblížit politiku STAN životu rodiny. Je nutné to však udělat nenásilně. Přirozeně, protože jakmile to půjde rozkazem, nepodaří se nám to.

Zapojme do politiky STAN více žen, vyplatí se nám to

Zapojme do politiky STAN více žen, vyplatí se nám to

 

Pojďme dát šanci ženám, které o politiku stojí. Mají sílu věci měnit a napravovat. Takovým příkladem může sloužit Pavla Pivoňka Vaňková, úspěšná komunální politička, matka tří synů a zakladatelka občanské iniciativy Pivoňka.

Pavla Pivoňka Vaňková nenásilnou formou propojuje několik oblastí, které jsou prioritami hnutí STAN. Mohl jsem si vyzkoušet, jak ona osobně nebo pomocí její iniciativy pomáhá. Za dobu její dvacetileté práce v komunální sféře, a to jak v samosprávě, tak i ve státní správě poznala, jak nerozlučné je spojení rodiny se životem obce či města.

Její občanská iniciativa pořádá aktivity pro děti, odvádí je od počítačů do přírody, učí  jak se chovat v krajině a pečovat o životní prostředí. Pavla Pivoňka Vaňková navíc díky svému vzdělání zlepšuje komunikaci školských zařízení s komunální politikou.

Pavla Pivoňka Vaňková je také matkou, takže rodinné starosti a slasti jsou jejím denním chlebem. Já osobně si velmi vážím žen, které dobrovolně část své energie a svého velkého srdce dokáží věnovat potřebným. 

Nyní Pavla Pivoňka Vaňková věnuje všechen čas kromě iniciativě i kampani do sněmovních voleb. Fandím ji. Stejně jako má moji podporu i při volbě do celostátního výboru. Zvažte, prosím, při volbě celostátního výboru i vy podporu kandidátky Pavly Pivoňky Vaňkové a dejte tak hlas rodinné politice, vždyť volební heslo "Vraťme zemi budoucnost" a její „Vraťme zemi šťastné děti“ k tomu přímo vybízí.  Kdo jiný, než naše takto aktivní kandidátka, by měla toto heslo naplnit? Jak ji znám, osloví i další ženy, kterým v rámci STANu pomůže svými zkušenostmi. Hlas pro ni je i hlasem pro budoucnost STAN.

Jaroslav Havel, předseda STAN v Jihočeském kraji a starosta obce Pištín

Autor: Michal Novák