Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Vyjádření Viktora Vojtka a Pavly Pivoňky Vaňkové k volbám do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR

Vyjádření Viktora Vojtka a Pavly Pivoňky Vaňkové k volbám do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR

15. 10. 2021

Vyjádření Viktora Vojtka

Rád bych touto cestou poblahopřál koalici SPOLU k vítězství ve volbách a poděkoval všem voličům, kteří nám dali důvěru. Velké díky patří také všem členům a podporovatelům, kteří se podíleli na kampani.

Ve volbách do sněmovny jsme splnili základní cíl, se kterým jsme do nich šli. Jsme schopni spolu s koalicí SPOLU vytvořit většinu, která dává dostatečný prostor pro zodpovědnou proevropskou vládu nezatíženou střetem zájmů a dalšími problémy Andreje Babiše.

Pro STAN je historickým úspěchem zisk dvou mandátů za Jihočeský kraj. Rozhodnutí voličů beru jako závazek a chci jim tímto poděkovat. Také chci poděkovat Pirátské straně, která si velmi poctivě odpracovala jak samotnou kampaň, tak i tvorbu programu, který se budeme snažit maximálně naplnit.

O svém dalším působení na českobudějovické radnici budu jednat s koaličními partnery. Pokračování ve funkci uvolněného náměstka nepovažuji za možné, nicméně bych rád dokončil funkční období a rozdělané projekty v neuvolněné funkci.

Viktor Vojtko /STAN/ ​

Vyjádření Pavly Pivoňky Vaňkové

S velkým závazkem budu vstupovat do Poslanecké sněmovny. Získala jsem od voličů téměř osm tisíc preferenčních hlasů a z pátého místa jsem se posunula na druhé. Tato podpora je pro mě nesmírně zavazující a zároveň i důkazem, že moje práce, kterou pro lidi vykonávám, má smysl a je vidět.

S Iniciativou Pivoňka, kterou jsem založila, pořádáme materiální sbírky na podporu dětí z azylových a dětských domovů, organizujeme akce, při kterých se snažíme dostat děti od počítačů a tabletů na čerstvý vzduch a ke zdravému pohybu. Mám radost, že tyto aktivity lidi velmi kladně přijímají. 

Ve Sněmovně se budu chtít, vzhledem ke své profesi, věnovat školství, různým formám vzdělávání a prorodinné politice. 

Chtěla bych poděkovat nejen všem, kteří nás podpořili, ale také kandidátům z Pirátské strany. Udělala jsem si mezi nimi několik přátel, dlouhé měsíce jsme spolupracovali na společné kampani. Pevně věřím, že současný výsledek Piráti ustojí a s hlavou vzhůru vstoupí za necelý rok do komunálních voleb, protože mají lidem co nabídnout.

Pavla Pivoňka Vaňková /STAN/

Autor: Michal Novák