Hlavní stránka Regiony Jihočeský kraj Vostradovský: Neúcta k rodinám obětí i degradace slavností

Vostradovský: Neúcta k rodinám obětí i degradace slavností

6. 5. 2024

Za zcela neomluvitelný čin, který znamená naprostou neúctu k rodinám obětí, všem válečným veteránům a degradaci slavností osvobození, označil mávání vlajkou s nacistickým hákovým křížem v průběhu nedělního Konvoje svobody v Plzni krajský zastupitel za STAN a také předseda Klubu vojenské historie Gabreta Václav Vostradovský.

Vostradovský: Neúcta k rodinám obětí i degradace slavností

Vostradovský: Neúcta k rodinám obětí i degradace slavností

„Pro mě to je naprosto nepochopitelné. Je to neúcta ke všem. K rodinám obětí, k válečným veteránům a konec konců i k pořadatelům těchto slavností. Oslava svobody a demokracie tímto činem ustoupila do pozadí. Nerozumím tomu,“ upřesnil Vostradovský s tím, že měl v konvoji tu čest jet na přední pozici. „Stalo se to vzadu v již neorganizované skupině účastníků, kteří se k oficiální koloně přidávají. Bohužel řidič dal spolujezdkyni tu vlajku a ta na diváky u Tylova divadla zamávala. Nebyl to nikdo z oficiální představitelů,“ dodal Vostradovský. Incidentem se zabývá nyní policie.

Klub Vojenské historie Gabreta pořádá společně s Southern Garage pod záštitou poslankyně Pavly Pivoňky Vaňkové (STAN) za podpory obce Nišovice, Kultury Volyně, Sdružení cestovního ruchu Český Krumlov a měst Volyně, Volary, Český Krumlov program u příležitosti 79. výročí osvobození jihozápadních Čech americkou armádou a ukončení 2. světové války.

Program je následující:

Úterý 7.5. Volyně

16.00 Pietní akt u pomníku padlých

16.30 Dobový tábor na náměstí Svobody

Středa 8.5. Nišovice

10.00 ukázka techniky a pietní akt

Středa 8.5. Volary

13.00 Ukázka techniky a pietní akt

Sobota 11.5. Český Krumlov

10.00 Kapela Jazzika – náměstí Svornosti

11.00 Pietní akt – náměstí Svornosti

14.00 Dobový tábor – Jelení zahrada

Autor: Michal Novák